شماره ۱۵۴ ـ فروردین ماه ۱۳۹۷

کارگران ماشین رأی نیستند!

اکبر علیپور (رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با شرایط فعلی کارگران و انتخابات پیشِ رو گفت: بیشترین آرا را کارگران و خانواده‌هایشان دارند؛ پس انتظار ما این است که به کارگر و حقوق قانونی‌اش بیشتر ارج نهاده شود.
وی افزود: ملاک کارگران و تشکل‌های کارگری در انتخاب کاندیداها، میزان پایبندی آنها به مطالبات برحق کارگران و تعهدی است که برای برآورده کردن این مطالبات می‌دهند؛ لذا امیدواریم کسانی انتخاب شوند که بیشتر دیدگاه‌های کارگری داشته باشند تا کارفرمایی.
علیپور پس از مسأله معیشت، رفع قراردادهای موقت در کارهای مستمر، اصلاح قانون کار توسط سه‌جانبه‌گرایی و آزادی عمل تشکل‌های صنفی را مهم‌ترین مطالبات کارگران در برهه کنونی دانست و گفت: اینها خواسته‌هایی است که کارگران دارند و  از دولتی که سرکار بیاید، مطالبه می‌کنند.
رئیس انجمن صنفی کارگران چادرملو افزود: کارگران ماشین رأی نیستند؛ اگر در انتخابات شرکت می‌کنند قصدشان این است که در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشند، بنابراین  این که بگویند کارگر نباید دنبال سیاست باشد، صحیح نیست؛ وقتی زندگی و معیشتش در گرو مسائل سیاسی است باید مداخله فعالانه داشته باشد.
وی ادامه داد: نباید توقع داشته باشند که کارگران بعد از رأی دادن به گوشه‌ای بخزند و دیگر محقق شدن وعده‌ها را مطالبه نکنند.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.