شماره ۱۵۴ ـ فروردین ماه ۱۳۹۷

پوتین: حمله موشکی آمریکا به سوریه به روابط واشنگتن و مسکو لطمه جدی وارد می‌کند

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور معتقد است حمله موشکی آمریکا به سوریه برای تشکیل ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم مانع جدی به‌وجود می‌آورد.
به گزارش اسپوتنیک، پسکوف ضمن بیان این مطلب گفت: «به عقیده پوتین مهم‌ترین نکته این است که این حمله ما را به هدف نهایی مبارزه با تروریسم بین‌المللی نزدیک نکرده و برعکس در راه تشکیل ائتلاف بین‌المللی مبارزه با آن و مقابله موثر با این شر جهانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مبارزات انتخاباتی خود آنرا یکی از اهداف اصلی اعلام کرده، مانع جدی به‌وجود می‌آورد».
دیشب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد دستور حمله موشکی به یک فرودگاه نظامی در سوریه را صادر کرده که گویا از آنجا حمله شیمیایی صورت گرفته است. پنتاگون اعلام کرد که فرودگاه نظامی شعیرات در استان حمص مورد حمله موشکی قرار گرفته است. ژنرال هربرت ماک ماستر، مشاور امنیت ملی ریاست‌جمهوری امریکا اعلام کرد واشنگتن تلاش کرده در نتیجه این حمله موشکی در بین نظامیان روسی در سوریه تلفات ببار نیاید. گزارش داده می شود که این حمله با استفاده از موشک‌های کروز مستقر در ناوهای نیروی دریایی امریکا صورت گرفته و ۵۹ موشک شلیک شده است. این در حالی است که ولید معلم، وزیر خارجه سوریه پیشتر اعلام کرده بود، ارتش سوریه نه علیه افراد غیرنظامی و نه علیه تروریست‌ها هیچگاه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و نخواهد کرد.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.