شماره ۱۵۴ ـ فروردین ماه ۱۳۹۷

پیشروی های ارتش سوریه و سردرگمی ترکیه

شبکه تلویزیونی المیادین در دمشق اعلام کرد نیروهای نظامی ترکیه به‌علت پیشروی‌ها و موفقیت‌های نیروهای ارتش سوریه در آزادسازی روستاها از دست تروریست‌ها دچار سردرگمی شده‌اند و روستاهای مناطق مرزی را هدف حمله قرار دادند.
محمد الخضر درباره دو نامه جداگانه وزارت امور خارجه سوریه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت گزارش داد: دمشق این دو نامه را بیست و چهار ساعت پس از حملات ترکیه به مواضع نیروهای مرزبان سوریه در حومه غربی شهر «منبج» فرستاد. در این دو نامه  حجم این تجاوزگری گسترده اعلام شده و نیروهای ترکیه به‌عنوان نیروهای «متجاوز» به خاک سوریه توصیف شده است. در این دو نامه، دمشق، ترکیه را حامی مستقیم گروه های تروریستی دانسته و تاکید کرده است که به علت این اقدامات ترکیه، ده ها هزار نفر از مردم سوریه کشته شده‌اند.
خبرنگار شبکه افزود: در این دو نامه به ‌طور مستقیم از سازمان ملل متحد و شورای امنیت درخواست شده است که ترکیه تحت فشار قرار گیرد تا نیروهایش را از خاک سوریه خارج کند. دمشق این دو نامه را در پی سخنان یک منبع نظامی سوری ارسال کرد که در آن اعلام کرد در پی پیشروی های گسترده و سریع یگان های ارتش سوریه، مقامات ترکیه دچار سردرگمی شده‌اند، زیرا نیروهای ارتش سوریه توانستند ظرف شش هفته بیش از صد و بیست شهرک و روستا را آزاد کنند و این موفقیت آنها سدی در برابر تلاش های نیروهای ترکیه برای پیشروی به‌طرف رودخانه فرات ایجاد کرد. در پی این پیشروی های نیروهای سوریه، نیروهای ترکیه دچار سردرگمی شدند از این‌رو چهار روستای مرزی را در منبج هدف حمله قرار دادند و وارد درگیری مستقیم با یگان‌های ارتش سوریه شدند.

 

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.