شماره ۱۵۱ ـ دی ماه ۱۳۹۶

منابع مالی گروه‌های تروریستی در انگلیس

به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی، بررسی افراط گریی در انگلیس نشان می دهد گروههای افراطی که در انگلیس مستقر هستند، تامین مالی خود را بیشتر ازمحل کمک های مالی در داخل انگلیس انجام می دهند تا اینکه بخواهند این تامین مالی را از خارج داشته باشند.
امبر راد (Amber Rudd) وزیر کشور انگلیس گفت: برخی سازمان ها سالیانه صدها هزار دلار را از منابع ناشناخته دریافت می کنند. وزیر کشور انگلیس برای رعایت ملاحظات امنیت ملی از انتشار کامل این گزارش خودداری کرد.
تلویزیون بی بی سی پس از اعلام این خبر با جیمز لاندو خبرنگار امور دیپلماتیک خود به صورت زنده گفتگو کرد.
جیمز لاندو درباره محتوای گزارش منتشر شده گفت: این گزارش محتوای خیلی زیادی ندارد بلکه فقط از چند صفحه تشکیل شده است. همانطور که شما گفتید عنوان این گزارش این است که بخش زیادی از تامین مالی گروههای افراطی در انگلیس ، از منابع مالی اهدایی تشکیل می شود که در داخل انگلیس هستند و میزان کمک شان به صدها هزار پوند در سال می رسد.
همچنین در این گزارش تایید می شود که گروه کوچکی از سازمان های افراطی، به طرزی قابل توجهی بر روی منابع مالی خارجی متکی هستند. برای این دسته از گروهها، کمک های خارجی است که باعث می شود تا آنها افراد را آموزش دهند و به اینجا (انگلیس) بیاورند. در گزارش اعلام شده است که این افراد نوعی از اسلام افراطی سنتی را یاد می گیرند که مایه نگرانی شدید است.
مجری بی بی سی گفت: خلاصه کوتاهی از گزارش منتشر شده است اما گزارش کامل منتشر نشده است. گزارش کامل اصلا منتشر نخواهد شد. متن کامل گزارش در اختیار یک یا دو نماینده پارلمان قرار خواهد گرفت تا آنها بتوانند به صورت محرمانه آن را بررسی کنند ولی این نمایندگان محتوای این گزارش را افشا نمی کنند. در نتیجه می بینیم که احزاب مخالف بسیار خشمگین و عصبانی شدند و دولت را متهم کردند که در این زمینه پنهان کاری می کند تا از روابط خود با عربستان سعودی دفاع کند. مهمترین اتهامی که متوجه عربستان سعودی است این است که از چنین گروههایی حمایت مالی می کند هرچند واضح است که عربستان سعودی چنین اتهامی را انکار می کند.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.