شماره ۱۵۱ ـ دی ماه ۱۳۹۶

سردبیر روزنامه اعتماد: ابقای ۶ وزیر در کابینه دوازدهم قطعی است

الیاس حضرتی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی و صاحب‌امتیاز روزنامه اعتماد در توییتی نوشته است که محمد جواد ظریف (وزیر خارجه)، حسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت)، بیژن نامدار زنگنه (وزیر نفت)، حسین دهقان (وزیر دفاع)، مسعود سلطانی‌فر (وزیر ورزش) و محمود واعظی (وزیر ارتباطات) در کابینه دوازدهم ابقا شده‌اند.
مجلس شورای اسلامی مقرر کرده که مراسم تحلیف حسن روحانی ۱۴ مرداد برگزار شود. رئیس جمهوری اسلامی موظف است بر اساس قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس در طی ۱۵ روز اعضای کابینه‌اش را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی کند. از آن پس، بررسی صلاحیت وزاری پیشنهاد شده آغاز می‌شود.
روز گذشته رسانه‌های داخلی فیلمی از گفت‌وگوی تلفنی ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه با حسن قاضی‌زاده هاشمی را منتشر کرده بودند. مکارم شیرازی از قاضی‌زاده هاشمی خواسته بود که حتماً مسئولیت وزارت بهداشت در کابینه بعدی را به عهده بگیرد.
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی ۲۱ تیر اعلام کرده بود که حسن روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی فهرست وزیران را هم ارائه می‌‌دهد.
پیش از این الیاس حضرتی ادعا کرده بود که محمد فرهادی قطعاً از وزارت علوم می‌رود. به گفته حضرتی، روحانی قصد دارد تصدی وزارت علوم را به رضا فرجی‌دانا یا جعفر میلی منفرد واگذار کند، اما ان‌ها ظاهراً علاقه‌ای به این وزارتخانه ندارند.
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که قطعاً یه وزیر زن نیز در کابینه دوازدهم حضور دارند.
پیش از این احتمال تصدی یک زن بر وزارت دادگستری مطرح شده بود.
مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری در دولت یازدهم که به دلیل عضویتش در «هیأت مرگ» همراه با ابراهیم رئیسی، انتقادهایی را متوجه حسن روحانی کرده بود، گفته بود که هنوز از او برای حضور در کابینه بعدی دعوت نکرده‌اند.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
علی‌اشرف درویشیان
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.