شماره ۱۵۶ ـ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

دو دیدگاه در میان اصول‌گرایان برای رقابت با روحانی

سیدحسین نقوی، نماینده اصول‌گرای مجلس با بیان اینکه «اصول‌گرایان با دو دیدگاه وارد کارزار انتخاباتی شده‌اند» گفت:‌ برخی از تشکل‌های اصول‌گرا به تکثر گزینه‌های اصول‌گرا در انتخابات ریاست جمهوری اعتقاد دارند و برخی دیگر به خصوص «جمنا» بر وحدت اصول‌گرایان در انتخابات تاکید دارد که وجه اشتراک تمامی گروه‌های اصول‌گرا برکشیده شدن انتخابات به دور دوم است.
وی توضیح داد: «جمنا» تلاش می‌کند با مکانیزمی وحدتی بین اصول‌گرایان ایجاد کند تا از بین پنج نفری که قرار است در دومین مجمع عمومی انتخاب شوند در نهایت به یک نفر برسند. البته در این بین برخی جریانات اصول‌گرا معتقدند که اگر نامزدی از «جمنا» در صحنه حضور داشته باشد و کاندیداهای انتخاباتی اصولگ‌را غیر «جمنا» نیز در کارزار انتخاباتی آیند قطعا روحانی نمی‌تواند در مرحله اول اکثریت آرا را کسب کند و کار به مرحله دوم کشیده می‌شود.
سخنگوی فراکسیون «نمایندگان ولایی» توضیح داد: این اعتقاد گروه دوم است که چون آقای روحانی به‌دلیل نارضایتی جدی مردم از موارد مختلف به خصوص اشتغال و رکود نمی‌تواند در مرحله اول رای لازم را کسب کند قطعا رقابت به مرحله دوم کشیده می‌شود لذا در مرحله اول اصولگرایان با چند نامزد در صحنه انتخابات حاضر می‌شوند و در دور دوم اصولگرایان با اتحاد برنده انتخابات خواهند شد.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.