شماره ۱۵۶ ـ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

مجلس لایحه «اصلاح قانون کار» را رد کرد

فرامرز توفیقی (مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگری ایران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با رد شدن لایحه اصلاح قانون کار در جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه توقعاتی که در حیطه روابط کار از دولت داشتیم، برآورده نشد. 
وی افزود: از زمانی که این لایحه که در واقع قانون کار را قصابی و جراحی کرده است، به مجلس ارسال شد هم کارگران و هم کارفرمایان به این متن ناقص که بدون رعایت سه‌جانبه‌گرایی تنظیم شده بود، معترض بودند و این اعتراضات را بارها با صدای بلند اعلام کردند. 
توفیقی با بیان این که به نظر می‌رسد اعتراضات کارگری از کانال قوه مقننه به نتیجه رسیده است؛ افزود: بارها مجموعه دولت و وزارت کار اعلام کرده بود که اگر کارگران بخواهند لایحه را پس می‌گیرد، حتی قبل از سال جدید، در جلسه شورای عالی کار،  وزارت کار اعلام کرد پیش‌نویس نامه بازپس‌گیری لایحه آماده شده و در حال ارسال است، اما متاسفانه در عمل دولت گامی در این جهت برنداشت. 
این فعال صنفی کارگری تصریح کرد: اقدام مجلس در رد کردن لایحه،  رویکرد نظارتی مثبت قوه مقننه را نشان می‌دهد و بهتر بود که دولت خودش درخواست کارگران را اجابت می‌کرد و برای بازپس‌گیری لایحه پیش‌قدم می‌شد.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.