شماره ۱۵۶ ـ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

بهشت‌های مالیاتی، ۱۶٠٠ میلیارد دلار از پول‌های ۵٠ شرکت بزرگ آمریکایی را پنهان کرده‌اند

سازمان «اوکسفام»، چهارشنبه ۱۲ آوریل/ ۲۳ فروردین، نتایج یک برنامه مطالعاتی خود را درباره بهشت‌های مالیاتی و پول‌های هنگفتی که شرکت‌های آمریکایی در این مناطق پنهان می‌کنند منتشر کرد.این گزارش نشان می‌دهد که میزان پول‌های پنهان شده ۵٠ شرکت عظیم آمریکایی در این بهشت‌های مالیاتی بیش از نیمی از تولید ناخالص ملی کشور فرانسه است. 
این ۵٠ شرکت بزرگ آمریکایی، به یاری یک شبکه غیرشفاف و پنهانی از ١٧۵١ شرکت «اوُفشار» در مناطقی که بهشت مالیاتی نامیده می‌شوند، از پرداختن مالیات بردرآمدهای واقعی خود به دولت آمریکا طفره می‌روند؛ آنها توانسته‌اند ۱۶٠٠ میلیارد دلار از درآمدهای خود را در این مناطق که به بهشت مالیاتی معروف شده‌اند پنهان سازند.
این گزارش درست یک هفته قبل از همایش بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن منتشر شده است و نشان می‌دهد که این شرکت‌های بزرگ، دولت آمریکا را هرساله از دریافت مالیاتی به میزان ١٣۵ میلیارد دلار محروم می‌کنند. 
«رابی سیلور مان» یکی از مسئولان سازمان «اوکسفام»، امروز اعلام کرد که شرکت «اَپِل» در رأس این فهرست قرار دارد و ٢٠٠ میلیارد دلار از درآمدهایش را در شرکت‌های «اوفشار» پنهان کرده است؛ لابراتوار دارو سازی «پفایزر» با رقم ١٩٣٫۶ میلیارد دلار در ردیف دوم و «میکروسافت» با ١٢٤ میلیارد، در سومین ردیف این شرکت‌ها قرار می‌گیرند.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.