شماره ۱۶۱ ـ ۲۴ آبان ۱۳۹۷

برگ‌هایی از تاریخ

مصاحبه انجام‌شده با رفیق محمد‌علی عمویی در تلگرام‌

توضیح تحریریه «مهر»: در تاریخ ۱۸ آبان ماه سال جاری (۱۳۹۷)، به مناسبت ۸۰‌مین سالگرد برگزاری دادگاه «گروه ۵۳ نفر»، گفت‌وگویی با رفیق محمد‌علی عمویی در تالار تلگرامی ‌«حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی» انجام شد.
ما پس از شنیدن نوار صوتی این گفت‌وگو، بر آن شدیم که چکیده‌ای از گفتار این رفیق را در قالب متن نوشتاری در اختیار علاقمندان قرار دهیم.
رفیق عمویی، ابتدا به بیان شنیده‌ها و خوانده‌های خود در ارتباط با «گروه ۵۳ نفر» می‌پردازد و سپس به پرسش‌های شرکت‌کنندگان در تالار تلگرامی ‌«حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی»، پیرامون تعریف «چپ» و مسائل روز ایران پاسخ می‌دهد.

برچسب ها ( تگ): 

۸۰‌سالگی زد‌وبند دمکراسی غربی با هیتلر در مونیخ

این امر تظاهر خشن امپریالیسم بود. لندن و پاریس، مسائل ژئوپلیتیکی خود را از طریق همکاری مستقیم با هیتلر و به حساب کشورهای کوچک، حل کردند و از ایجاد سیستم امنیت دسته‌جمعی در اروپا، امری که اتحاد شوروی بر آن اصرار می‌ورزید، خودداری کردند و به‌جای آن کوشیدند تا اتحاد شوروی را از روند تجدید ساختار اروپای مرکزی به کلی حذف کنند.

به‌مناسبت پنجاهمین سال ورود ارتش شوروی به چکسلواکی

برچسب ها ( تگ): 

کارل  مارکس

جنگ کره؛ پرواربندان هیولا

«قریب ۷۰ سال پیش، جنگی در شبه‌جزیره کره رُخ داد که آسیای مجروح را به آستانه ویرانگری‌ها و کشتارهای جبران‌ناپذیر اتمی کشانید و توقف آن بنا به خواسته آمریکا و متحدانش، زهدانی برای پرورش استعداد جنگ‌افروزی‌های ویرانگرتر دوباره شد. این جنگ، نمونه‌ای عالی از فتنه‌گری‌های امپریالیسم و کاربرد موفق و حیرت‌انگیز ریاکاری‌ها و فریب‌کاری‌های آمریکا و متحدانش در مبارزه علیه استقلال‌طلبی ملت‌های آزاده بود.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.