شماره ۱۵۹ ـ ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

امپریالیسم

‫کارنامه مک کین در سیاست خارجی

اگر مک کین هر آنچه می‌خواست انجام داده بود، ایالات متحده جنگ‌های باز هم بیشتری را از آن چه درگیرش  بودیم، صورت داده بود. حتی ستایش‌گران او نیز نمی‌توانند این مطلب را تکذیب کنند. طی بیست سال اخیر حرفه‌اش، مک کین قهرمان خستگی‌نا‌پذیر، مداخله نسنجیده ایالات متحده در تمام دنیا بود. این بخت بزرگی برای ایالات متحده و تمام دنیا بود که مک کین موفق نشد در سال ٢٠٠٨ به‌عنوان پرزیدنت برگزیده شود.

ماهیت امپراتوری ایالات متحده

فساد در ایالات متحده نهادینه شده است. حتی قانونی است و ده‌ها میلیون دلار برای خریدن اعضای کنگره، پرزیدنت‌ها و قضات دست‌به‌دست می‌شود. ‬
در ایالات متحده این نوع خریدار‌ها را «لابی‌ایست» و در کشور‌های دیگر آنها را بزهکار می‌نامند. فساد (لابی‌اینگ) چرخ دنده‌های این نظام را به کمک میلیارد‌ها دلار هزینه‌های نظامی، یارانه‌های فن‌آوری، فرار شرکت‌ها از دادن مالیات، و تمام بخش‌های دولتی را در روز روشن و در هر گوشه و کنار رژیم ایالات متحده، روغن‌کاری می‌کند. ‬
فساد به‌صورت لابی‌اینگ هرگز کوچک‌ترین انتقادی را از جانب رسانه‌ها برنمی‌انگیزد. ‬

شمارش معکوس برای جنگ با ایران‬

‫ناوگان ایالات متحده با هزار موشک در دریای مدیترانه ‬

ایالات متحده، برای افزایش نیروهای خود در اروپا، مبلغ ١٦‌میلیارد دلار در پنج سال هزینه کرد. و متحدان اروپایی خود را به افزایش ٤٦‌میلیارد دلاری بودجه نظامی ‌در سه سال برای تقویت استقرار ناتو علیه روسیه، مجبور کرد.
 

ناو هواپیمابر ‌هاری اس. ترومن، بزرگ‌ترین پایگاه دریایی دنیا، نور فولک ویرجینی را ترک گفت و با گروه حمله خود وارد دریای مدیترانه شد.

جنگ به‌مثابه راهی برای موجودیت آمریکا

در سال ۲۰۰۷ ژنرال بازنشسته وسلی کلارک در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که ایالات متحده آمریکا پس از حمله به نیویورک در سال ۲۰۰۱ برنامه‌ریزی کرد که طی پنج سال هفت جنگ را در منطقه خاورمیانه به‌راه اندازد. پس از عراق اهداف بعدی پنتاگون کشورهای سوریه، لبنان، لیبی، سومالی، سودان و ایران بودند.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.