شماره ۱۶۵ ـ اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

رویدادهای مهم

کشتن قاصد یا مهار کردن جولیان آسانژ

مهار جولیان آسانژ عملیاتی است در چارچوب ایجاد اجماع و هم‌اندیشی در جهان تحت کنترل آمریکا ... برقراری اجماع و هم‌اندیشی در جهانی که در آن جایی برای مخالفانی چون جولیان آسانژ نیست، سیاست بدون انحراف و مستمر آمریکا است.

برچسب ها ( تگ): 

تهاجم اقتصادی و ایدئولوژیک علیه ونزوئلا

تجاوز ایدئولوژیک به‌خودی‌خود مهم است، این تجاوز می تواند موثر‌تر از تجاوز نظامی باشد، اما اغلب به آماده‌سازی نوع دیگری از تجاوز خدمت می کند، یعنی به تجاوز قانونی. ابزار اصلی تجاوز قانونی امروزه دیوان کیفری بین‌المللی است. متأسفانه دخالت دیوان کیفری بین‌المللی در اوضاع ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد شعله‌ور شدن جدید خشونت‌ها و قربانی‌ها را به‌دنبال خواهد آورد.
 
 

برچسب ها ( تگ): 

پنهان‌کاری پنتاگون‌ درباره ناتوانی برای مداخله نظامی در ونزوئلا ‌

روشی که دونالد ترامپ سیاست خارجی خود را اداره می‌کند، او را در ونزوئلا به یک بن‌بست رسانده است. ترامپ که توسط ماموران سیاسی و نظامی ‌خود به سیاست‌های محور میامی ـ بوگوتا ـ مادرید کشیده می‌شود، حالا دیگر در آستانه شکست دیپلماتیک جدیدی قرار دارد که پرستیژ بین‌المللی شکننده وی را باز هم بیشتر خدشه‌دار می‌کند.

به‌نظر می‌آید آغاز یک جنگ که با یاری هم‌پیمانان آمریکا در آمریکای جنوبی آغاز شود، تنها گزینه در پیشِ روی ترامپ باشد. ولی تبلیغات رسانه‌ای یک چیز است و واقعیت عملیات جنگی چیز دیگری است.

ترکیه در اوکراین به‌دنبال چه چیزی است

در این روزها رئیس‌جمهور اوکراین، پترو پروشنکو آزمایش پهپاد ت.و.۲. خریداری شده از ترکیه را اعلام کرد. به‌گفته رسانه‌های ترکیه پهپادهای جنگی به نیروهای نظامی ‌اوکراین در کاهش تلفات نیروی انسانی و افزایش قدرت آتش شلیک کمک می‌کنند. اما آیا چنین است؟

برچسب ها ( تگ): 

چرا نشست آمریکا و کره شمالی شکست خورد؟

نشریه آمریکایی آتلانتیک آنطور که افسر پیشین سرویس اطلاعاتی آمریکا جوزف ده ترانی نقل کرده، اطلاع یافت که پیونگ یانگ متنی صادقانه و بی‌پرده و «بسیار واضح» به آمریکایی‌ها پیشنهاد داده که: «ما را به‌عنوان دولت دارنده سلاح هسته‌ای به‌رسمیت بشناسید و ما دوست خوب ایالات متحده خواهیم بود. شما این مسئله را با پاکستان انجام دادید». به‌گفته افسر اطلاعاتی پیشین آمریکایی آنها می‌خواستند از ترامپ قراردادی مانند آنچه که در زمان خود پاکستان و هند به‌دست آورده بودند، ‌به‌دست بیاورند.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.