شماره ۱۶۳ ـ ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۷

رویدادهای مهم

تنش در کنفرانس امنیتی مونیخ

کنفرانس امنیتی مونیخ با تمرکز بر خاورمیانه و ایران به پایان می‌رسد. در روز یکشنبه [۱۷ فوریه] نیز هم‌چنان شکاف بین آمریکا و آلمان عمیق‌تر می‌گردد. برلین نگران تعرفه‌های تنبیهی بر اتومبیل‌های آلمانی است. آمریکا خواهان آنست تا رویکرد سختی علیه روسیه و ایران اتخاذ گردد.

بیانیه دولت انقلابی کوبا: ماجراجويى نظامى امپرياليستى عليه ونزوئلا را بايد قاطعانه متوقف كرد

لازم به یادآوری است که آمریکا از همین مدل رفتاری و بهانه‌های مشابه برای زمینه‌چینی آغاز جنگ در یوگسلاوی، عراق و لیبی استفاده کرد، که سبب خسارات عظیم انسانی و رنج های فراوان (برای مردم آن کشورها) شد.

کوبا: آمریکا آماده استفاده از نیروهای ویژه در ونزوئلا می‌شود

وزارت امور خارجه کوبا گزارش می‌کند که نیروهای ویژه آمریکا وارد کارائیب شده‌اند. کوبا این حرکت را نشانه آماده شدن ایالات متحده به‌منظور مداخله در ونزوئلا تحت پوشش کمک های بشر‌دوستانه می‌داند.

کوبا برآن است که ورود نیروهای ویژه ارتش آمریکا در فرودگاه‌های مختلف کارائیب در نزدیکی ونزوئلا را ثبت کرده است. یک بیانیه وزارت امور خارجه کوبا در روز چهارشنبه گفته است که در فاصله بین ۶ تا ۱۰ فوریه هواپیماهای حمل‌و‌نقل نظامی آمریکا به فرودگاه رافائل میراندا در پرتوریکو و به‌سوی پایگاه نیروی هوایی سان ایزیدرو در دومینیکن و سایر نقاط استراتژیک در جزیره کارائیب در تردد بوده‌اند.

به‌رسمیت شناختن گوآیدو، تنها اولین گام برای سرنگونی مادورو

براساس گفته‌های دان کوالیک (Dan Kovalik) پروفسور حقوق بشر، آمریکا خواهان منابع انرژی ونزوئلاست و برای این منظور حتی آماده است تا در آنجا دست به مداخله نظامی ‌بزند. اگر رئیس‌جمهور مادورو (Maduro) سقوط کند، باید منتظر یک حکومت دست راستی دیگر در آمریکای لاتین بود.
 
 

علی اوتسکُک (Ali Özkök) از سایت RT Deutsch با کارشناس آمریکای لاتین، دان کوالیک (Dan Kovalik) که پروفسور حقوق بشر در دانشکده حقوق دانشگاه آمریکایی پیتزبورگ و ستون‌نویس RT بین‌المللی است، گفت‌و‌گویی انجام داده است.

کودتای آمریکا ساخته را متوقف کنید!

به‌خاطر همه این دلایل، موفقیت کودتای آمریکا‌ساخته در ونزوئلا نه تنها برای مردم ونزوئلا بلکه برای تمامی ‌آمریکای لاتین و حتی مردم ایالات متحده نیز مصیبت‌بار خواهد بود.

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.