شماره ۱۵۹ ـ ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

رویدادهای مهم

به‌مناسبت پنجاهمین سال ورود ارتش شوروی به چکسلواکی

«بهار پراگ» کذایی در‌واقع تلاشی بود برای شکافتن دفاع کشورهای پیمان ورشو، برای استقرار سریع نیروهای ناتو، کسب برتری قدرت غرب به‌سمت شرق و توسعه‌طلبی بیشتر در شرق. این تلاشی بود برای تحریک شکاف ژئوپلیتیکی در اروپا به‌منظور تجدید‌نظر رادیکال در مورد نتایج جنگ جهانی دوم.

برچسب ها ( تگ): 

وقت رهایی روسیه از شر دلار آمریکایی فرارسیده است

سرگئی ریابکف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که روسیه مطمئناً به واپسین تحریم‌های واشنگتن پاسخ خواهد گفت و به‌ویژه، به تلاش‌های خود برای رها شدن از شر پول آمریکایی در معاملات بازرگانی شتاب خواهد بخشید. ‬

‫ریابکف در مصاحبه‌ای با نشریه امور بین‌الملل اظهار داشت: «وقتش رسیده که از حرف به عمل برسیم، از شر دلار به‌عنوان وسیله پرداخت دوجانبه رها شویم و در پی جایگزینی برای آن باشیم.»‬

باشگاه بیلدربرگ: حکومت جهانی یا آنارشیسم

جلسات سالانه باشگاه بیلدربرگ جلسات نهادینه‌شده‌ای است که در آنها صاحبان و فرمانروایان پول تصمیمات بسیار مهمی‌ را برای سرنوشت جهان اتخاذ می‌کنند.
 
 

برچسب ها ( تگ): 

نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و کوتاه‌برد

در بررسی وزارت امور خارجه روسیه اشاره می‌شود که به دو نکته اخیر نقض قرارداد توسط آمریکا، وزارت امور خارجه روسیه بیش از پانزده سال است که به طرف آمریکایی تذکر می‌دهد، اما بدون نتیجه است.
 
 

برچسب ها ( تگ): 

بهانه انحرافی ایران؛ در رو‌ در‌ رویی مراکش با صحرای غربی

پشتیبانی صریح و علنی از عربستان سعودی و شرکت در منزوی کردن ایران تنها انگیزه‌های تصمیم مراکش نیست. به‌نظر می‌رسد که صحرای غربی نقش تعیین‌کننده‌ای در این «دیوانگی مراکش» (براساس جملات گفته شده نماینده جبهه پولیساریو) ایفاء کرده باشد. در قطعنامه مورخ ٢٨ آوریل درباره همه‌پرسی در صحرای غربی از طرفین درگیری خواسته شده که یک راه‌حل سیاسی در عرض شش ماه آینده بیابند و «بدون شرط اولیه و با حسن‌نیت» مذاکره نمایند. ولی در چارچوب پُرتنش سیاسی کنونی، حسن‌نیت جایی برای خود ندارد و مسأله صحرای غربی یک موضوع عمده برای پادشاهی مراکش است.
 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.