شماره ۱۸۴ ـ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

رویدادهای مهم

ویروس کرونا؛ امپراتور لُخت است​

نتیجه مثبت بحران اخیر این است که پوشش مزورانه‌ای که در مورد نقش واقعی آمریکا در نظم جهانی و ابهام‌افکنی درباره ماهیت حقیقی سرمایه‌داری وجود داشت، در حال از بین‌رفتن است.
 
 

شکست سیستماتیک نظم سرمایه‌داری در شرایط فراگیری ویروس کرونا سبب شده تا این موضوع به‌شکلی روزافزون روشن شود که «نابرابری شدید ثروت» از ویژگی‌های بنیادین سرمایه‌داری است.

ویروس کرونا؛ ۱ درصدی‌ها در برابر ۹۹ درصدی‌ها؟

مبارزه با کروناویروس و برادر بزرگ
واکسیناسیون جمعیت جهان به‌مثابه چیپ‌­گذاری عمومی؟

من همواره بر این واقعیت ساده تأکید می­‌کنم: صاحبان پول فکر تبدیل شدن به اربابان جهان را در سر می‌­پرورانند. همین الآن که من مشغول نوشتن این سطور هستم، حسابگر جمعیت جهان نشان می­دهد، که ٧ میلیارد و ٧٨۵ میلیون نفر در روی کره زمین زندگی می­‌کنند و نظارت بر همه آنها لازم است، البته به‌استثنای «یک میلیون نفر طلایی»، یعنی صاحبان پول، خانواده و بستگان آنها.

برچسب ها ( تگ): 

سوء‌استفاده از بیماری جهان‌گیر

اتحادیه اروپا بیماری جهان‌گیر کوید ۱۹ را وسیله فشار علیه حکومت ونزوئلا ساخته است. اینکار مبتنی بر تحریم‌های آمریکاست، به اقتصاد ونزوئلا خسران بسیار وارد ساخته و مبارزه این کشور با کوید ۱۹ را به‌شدت مشکل نموده است. واشنگتن فقط در صورتی حاضر به کنار نهادن تحریم‌ها می‌باشد که دولت کاراکاس استعفا دهد. و به قضاوت اتحادیه اروپا اگر کاراکاس خواهان آن است که از آثار خانمان‌سوز این بیماری بر مردم خویش جلوگیری نماید، می‌باید به خواسته‌های آمریکا تن دهد.

برچسب ها ( تگ): 

نامهٔ نیکلاس مادورو به توده‌های مردم در سراسر دنیا

با سلام و درود، در این فرصت اجازه می‌خواهم تا وقایع وخیمی را که علیه صلح و ثبات ونزوئلا اتفاق افتاده به اطلاع شما برسانم، آن هم در زمانی که نگرانی‌های کشورها و دولت‌ها به‌خاطر افزایش شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، باید بر محافظت از زندگی و سلامت مردمان آن‌ها متمرکز شود.

همان‌طور که همگان مطلع هستند، در تاریخ ۲۶ مارس، دولت ایالات متحده امریکا اقدامی بسیار جدی علیه گروهی از مقامات عالی‌رتبهٔ کشور ونزوئلا ازجمله شخص اینجانب به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی دولت جمهوری بولیوی ونزوئلا صورت داد.

اولویت‌های برلین در برابر بحران کرونا

دولت آلمان در بحران کرونا برای حمایت از اقتصاد این کشور اقداماتی را آغاز نموده و از پیروی از اقدامات لازمی ‌که سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای محافظت از مردم توصیه نموده است امتناع می‌ورزد. به‌گفته وزیر اقتصاد آلمان، پِتِر آلت مایر، در آغاز ماه جاری، برلین همه اقدامات لازم را برای اینکه ویروس کوید ۱۹ به کل اقتصاد آلمان خسران وارد نیاورد، انجام می‌دهد. اقدامات دولت موقعیت شرکت‌های آلمانی را در رقابت بین‌المللی تقویت می‌نماید. در مورد سایر اقدامات قرار است در ۱۳ مارس گفت‌وگو شود.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.