کنعانی: آمریکایی‌ها بزرگتر از دهان خود صحبت می‌کنند

Print Friendly, PDF & Email

ایسنا، ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ـــ سخنگوی وزارت امور خارجهٔ جمهوری اسلامی ایران در ابتدای نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: امروز روز جهانی کودک است و در این جا لازم می‌دانم که به بیش از ۵ هزار کودک فلسطینی که توسط رژیم صهیونیستی در مدت اخیر به شهادت رسیده‌اند، ادای احترام کنم. به‌گزارش ایسنا، ناصر کنعانی در این نشست در پاسخ به سؤالی در مورد اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر این‌که ایران در توقیف کشتی اسرائیلی‌ها توسط یمنی‌ها دست داشته است، گفت: این اتهام‌زنی‌ها باطل و ناشی از شرایط بغرنجی است که که رژیم صهیونیستی با آن دست به‌گریبان است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان این که ما بارها اعلام کرده‌ایم گروه‌های مقاومت در منطقه نماینده کشورها و ملت‌های خود هستند و براساس منافع کشورها و ملت‌های خود تصمیم می‌گیرند، بررسی می‌کنند و به صورت خودجوش اقدام می‌کنند، گفت: اینگونه اظهارنظرها در راستای فرافکنی و شرایط بغرنجی است که صهیونیست‌ها با آن روبرو هستند و آنها نمی‌توانند بپذیرند که شکست راهبردی، سنگین و چند بعدی از سوی جریان مقاومت در فلسطین متحمل شده‌اند.
وی در پاسخ به سوالی دیگر در مورد اتهامات آمریکا به ایران مبنی بر این‌که تهران به وسیله نیروهای نیابتی خود به‌دنبال افزایش تنش در منطقه است، و هشدارهای واشنگتن در این زمینه به تهران، گفت: همان‌طور که بارها گفته‌ایم،  نیروهای مقاومت در منطقه تحت امر  ایران نیستند که  از ایران دستور  بگیرند. آنها نمایندهٔ کشورها و ملت‌های خود هستند و بر اساس منافع  ملت‌ها و کشورهای خود به‌صورت خودجوش اقدام و عمل می‌کنند. وی ادامه داد: بر عکس آمریکا، که به هم‌پیمانان خود امر و نهی می‌کند، ایران نیروهای تحت امر و یا تحت وکالت خود ندارد و گروه‌های مقاومت در  منطقه، نماینده ملت‌های خود هستند و  آنها بر اساس منافع خود عمل می‌کنند و اقدامات آنها بخشی از واکنش‌ها به جنایات رژیم صهیونیستی است  که تحت حمایت آمریکا در حال نسل‌کشی و انجام جنایت جنگی در غزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *