شماره ۲۱۳ ــ ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

امپریالیسم

درباره کارخانه‌های مرگ آمریکا

حدود ۱۳‌هزار دانشمند در آمریکا و خارج از آن برای ایجاد ویروس‌های جدید میکروب‌های ضربتی و قاتل و مقاوم در برابر واکسن‌ها مشغول هستند.

برچسب ها ( تگ): 

رامسفلد عمداً سربازان آمریکایی را به کشتن داد

مسالۀ مهم میزان آمادگی رامسفلد و یارانش به گمراه کردن مردم آمریکا در مورد مسائلی بود که نهایتاً به بهای جان هزاران سرباز زن و مرد آمریکایی تمام شد. آنها با دروغ‌هایشان موجب کشتار صدها‌هزار عراقی و تبدیل عراق به کشوری مخروبه شدند، و کشوری را که ادعای خدمت به آن را داشتند به ورشکستگی مالی و روحی کشاندند.

آمریکای لاتین صفحه دوّاری است برای مداخله آمریکا

کمپین رسانه‌های اجتماعی هشتگ «کوبا را نجات دهید» SOSCuba تنها یک هفته قبل از راهپیمایی‌ها آغاز شد. اولین توئیت‌ها از یک حساب در اسپانیا (با بیش از هزار توییت در چند روز و بازتوئیت‌های خودکار) آغاز و سپس توسط ربات‌های دیگر پشتیبانی شد و به تازگی حساب‌هایی نیز ایجاد شده است. این توئیت‌ها همزمان شده است با افزایش پاندمی ‌کوید COVID-۱۹ در کوبا، اگرچه این آمار (حدود ۴۰ مرگ در روز) حتی از میزان مرگ‌و‌میر فعلی ایالات متحده نیز بسیار کمتر است.

دادگاه نمادین علیه «بلک راک»: نمادی از مبارزه طبقاتی

در دادگاه نمادین برلین این واقعیت مورد تأکید قرار گرفت که در حال حاضر به‌سختی می‌توان حاکمیت اقتصادی ــ سیاسی ــ بورکراتیک بلک راک و شرکایش را از راه قانونی مهار کرد.
در ایالات متحده آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا و استرالیا، هیچ کنترل موثری از سوی دولت‌ها بر بازارهای مالی اعمال نمی‌شود. پول بر دنیای سیاست حکومت می‌کند.
قدرت کنترل‌نشده غول‌های مالی را می‌باید از طریق مبارزات توده‌ای در سطح بین‌المللی مهار کرد.

برچسب ها ( تگ): 

تفرقه و شکاف در آمریکا

بازگشت جمهوری‌خواهان به کاخ سفید برای آمریکای «هوشمند» و «عادل» به‌معنای شکست و باخت خواهد بود، اما آنها بدون مبارزه‌ای که می‌تواند به یک جنگ کامل داخلی تبدیل شود، مواضع خود را رها نخواهند کرد.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.