اول اردیبهشت ۱۴۰۰

امپریالیسم

ناتو تا سال ۲۰۳۰ چگونه خواهد بود؟

وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو اواخر سال ۲۰۲۰، در اجلاسی مجازی «لزوم اصلاح ناتو به‌منظور انطباق آن با چالش‌های جهانی» را مورد بحث قرار دادند. دبیرکل آلیانس (ناتو) «ینس استولتنبرگ» گفت «ما باید به تغییر ادامه دهیم ... وقت آن است که مفهوم استراتژیک ناتو را به روز کنیم. وی تبدیل ناتو به‌عنوان «اتحاد منطقه‌ای» به اتحادی با «رویکرد جهانی» را به‌عنوان یکی از جهات اصلی تغییر عنوان کرد.

برچسب ها ( تگ): 

سیاست جدید جنگی آلمان

به‌دنبال اعلان برلین مبنی بر ارسال یک کشتی جنگی به دریای جنوب چین، پکن اخطار داده است. هفته گذشته وزیر دفاع آلمان تأیید نمود که در ماه اوت سالجاری کشتی جنگی باواریا به‌سوی اقیانوس‌های هند و آرام حرکت خواهد کرد و به‌دنبال یک رشته تمرینات از دریای جنوب چین نیز عبور خواهد نمود. اعلان مزبور پس از آن بود که دو کشتی هواپیمابر آمریکایی با تمامی ‌نفرات جنگی، عملیاتی را در آب‌های آن نواحی انجام داده و نیروی دریایی چند کشور دیگر نیز از‌جمله فرانسه و انگلستان، انجام گشت‌هایی را برای سال ۲۰۲۱ اعلان نموده بودند.

برچسب ها ( تگ): 

با بایدن آغازی نو وجود نخواهد داشت

جوزف بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در روز پنجشنبه با اولین اقدام جنگی، دوره ریاست‌جمهوری خود را آغاز کرد. جنگنده‌های نیروی هوا‌یی آمریکا به رزمندگان شبه‌نظامی ‌که تلاش می‌کنند تا سازمان‌های تروریستی بنیادگرا را از منطقه مرزی بین سوریه و عراق دور نگهدارند، حمله و از هوا آنان را بمباران کردند. اما هدف واقعی حمله نظامی ‌آمریکا ایران بود که گویا از این شبه‌نظامیان پشتیبانی می‌کند

چامسکی: لیبرال‌ها نمی‌پذیرند که آمریکا یک «دولت تروریستی پیشرو» است

چامسکی با دیدی هوشیارانه چنین ادامه می‌دهد: «واقعاً نارضایتی‌های جدی وجود دارد ــ اتفاقاً در مورد هر دو حزب، حتی اگر اخیراً جمهوری‌خواهان از چارچوب‌های متعارف فراتر رفته باشند ــ اما در مورد وجود این نارضایتی‌های جدی بحث نمی‌شود.»

 

 

 

پیام کی‌لِب ماپین به هواداران ترامپ

این‌ها است که مرا به این باور می‌رسانند که کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری آتی، یکی از خطرناک‌ترین سیاستمداران در تاریخ آمریکا است. او ممکن است مدعی حمایت از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» و هواداری از حقوق مردم علیه خشونت پلیس باشد، ولی سابقه او به عنوان دادستان کالیفرنیا چیزی است که قطعاً هر انسان پابند اخلاق را باید نگران کند. او سعی کرد با جلوگیری از قبول نتایج دی‌‌ان‌ای، حکم اعدام مرد بی‌گناهی را تأیید کند. او سابقه‌ای طولانی در نابود کردن زندگی زحمت‌کشان بی‌گناه و لذت بردن از آن دارد.

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.