شماره ۲۹۱ ــ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

خاورمیانه

آپارتاید یا دموکراسی: هر دو را نمی‌توان همزمان داشت

علیرغم خشونت فاحش و غیرقابل توجیهی که ارتش اسرائیل در مجسدالاقصی به‌کار برد تأسف یا خشمی ‌در اسرائیلی‌ها مشاهده نمی‌شود. صدهاهزار نفری که پس از حمله به مسجدالاقصی به خیابان‌ها آمدند در این زمینه سکوت کردند. ارتش اسرائیل فلسطینی‌ها را در ماه رمضان مستمراً مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. در ماه رمضان ۲۰۲۱ ارتش اسرائیل یازده روز نوار غزه را بمباران کرد، بدون این که کوچک‌ترین اعتراضی از سوی اسرائیلی‌ها برای خاتمه دادن به آن صورت گیرد. و این دلیلی است بر این ادعا که در جنبش دموکراسی اسرائیل موضوع بر سر دموکراسی نیست بلکه برقرار نگاه داشتن رژیم آپارتاید است که هفتادوپنج سال به قیمت زندگی فلسطینی‌ها دوام یافته است.

برچسب ها ( تگ): 

طرح مصر برای سوریه: «نیروهای عربی» در مرز و ایران بیرون

کشورهای عربی که به‌دنبال آشتی با سوریه هستند، هدفشان دستیابی به چیزی است که در طول جنگ دست‌نیافتنی بود: شکستن اتحادهای سوریه و استقرار نیروهای عرب در خاک آن کشور.

درگیری و مناقشه بین اربیل، سلیمانیه و آینده کردستان عراق

موفق‌ترین تجربه سیاسی کردها در غرب آسیا به دلیل اختلافات فزاینده بین حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی کردستان، دو حزب بزرگ سیاسی کردستان عراق، در حال فروپاشی است.

کردهای عراق، مانند سایر جمعیت‌های عمدتاً ایرانی در سراسر آسیای غربی و جنوبی، مشغول آماده ‌شدن برای جشن نوروز در ۲۱ مارس، سال جدید ایرانی که آغاز بهار است، هستند.

پاکستان با یک جنگ ترکیبی مواجه است

پاکستان نمونه‌ای معمولی از جنگ هیبریدی است و چندین دهه است که با آن مواجه می‌باشد. در جبهه اقتصادی، اجبار توسط نهادهای مالی بین‌المللی (IFI) تا جنگ روایت‌ها توسط رقیب اصلی: هند، همانطور که توسط ناظر اروپایی «اطلاع‌رسانی نادرست» DisInfoLab از طریق Indian Chronicles فاش شد، و تا نفوذ فیزیکی عوامل برای ایجاد خرابکاری و تروریسم در بلوچستان و کراچی.

تحریم‌های آمریکا، سوری‌ها را می‌کشد و نقض حقوق بشر است​

دمشق اکنون به‌شدت سرد است و به‌زودی با برف پوشانده می‌شود. حدود ۱۲ میلیون سوری هر شب با زمستانی مرگ‌بار بدون سوخت برای گرما، بنزین برای حمل و نقل و خانه‌های تاریک بدون برق روبرو هستند. حلب، حمص و حماه نیز در تمام زمستان بسیار سردند.

صفحه‌ها

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.