شماره ۲۰۸ ــ‌ ۲۹ تیر ۱۴۰۰

خاورمیانه

چگونه اسرائیل بذر خیزش تازه‌ای را می‌پراکند

با انتخاب اورشلیم شرقی به عنوان منطقه آتی شهرک‌سازی‌ها، و توجیه علنی و گستاخانه آن، دمیدن در آتشی است که می‌تواند در تمام جهان اسلام گسترش یابد؛ و این آتشی خواهد بود غیرقابل کنترل.

حمله به تأسیسات آب، حمله به کودکان است

حملات مرگبار یازده روزه اسرائیل به نوار غزه حدود ۴۰۰هزار نفر از جمعیت تقریباً دو میلیونی این اراضی اشغالی را از دسترسی و تأمین روزمره آب سالم محروم کرده است، کابوسی انسانی که تقاضا برای کمک‌های بین‌المللی جهت پایان دادن به محاصره ۱۴ ساله نوار غزه را به‌دنبال داشته است.

درگیری غزه و آشکار شدن شکاف‌های موجود در جامعه اسرائیل

حماس اکنون در موقعیتی است که می‌تواند از اختلافات عمیق در جامعه اسرائیل، همانطور که در جریان درگیری‌های جدید با اسرائیل نشان داده شده است، به‌عنوان ابزار تازه فشار علیه دولت اسرائیل استفاده کند.

فراخوان برای خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل *

ما امضاکنندگان این بیانیه خرابکاری در تأسیسات غنی‌سازی نطنز در تاریخ بیست و یکم فروردین ماه سالجاری را به‌مثابه نوعی ترور هسته‌ای شدیداً محکوم می‌کنیم. این حمله تقریباً از سوی عموم، و از‌جمله از سوی رسانه‌های اسرائیلی، به رژیم مزبور نسبت داده شده، و ارتکاب آن توسط اسرائیل از سوی مقامات اطلاعاتی ایالات متحده و اسرائیل نیز مورد تأیید قرار گرفته است. اینگونه خرابکاری‌ها، با خطر جدی نشت مقادیر قابل‌توجهی مواد رادیو اکتیو، می‌تواند جان ھزاران انسان بیگناه را در معرض نابودی قرار دھد و با آلودگی غیر‌قابل جبران محیط زیست، باعث بیماری‌ها و عوارض ژنتیکی دیرپا، و سبب ابتلائات متعدد در نسل‌های آتی شود.

جنایت در سایۀ لیبرال دموکراسی

جنایات اسرائیل و آمریکا را به بهانۀ برخی حساسیت‌های تصاعد یافته در میان مردم ایران که بعضاً کاذب و بی‌اساس است، به سکوت و مماشات برگزار نکنیم. وظیفۀ هر انسان شریف و متمدن این جهان، مخالفت فعال با چنین اعمالی است. با ستم‌دیدگان فلسطینی همراه باشیم و انجام این وظیفه را مشروط به مذهب و مسلک و مرام و قوم و زبان و تاریخ نکنیم.

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.