شماره ۲۴۴ ــ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

رویدادهای مهم

سرگی گلازیف: برای کسانی که هنوز نمی‌فهمند

تحریم‌های ضدِ روسیه تقویت نشد، بلکه برعکس، سلطه جهانی ایالات متحده و اتحادیه اروپا را تضعیف کرد، که بقیه جهان با بی‌اعتمادی و نگرانی با آن برخورد کردند. آنها انتقال به یک نظم جدید اقتصادی جهانی و انتقال مرکز اقتصاد جهانی به آسیای جنوب شرقی را به‌طرز چشمگیری تسریع کرده‌اند. روسیه باید در رویارویی خود در برابر ایالات متحده و ناتو موضع خود را حفظ کند و آن را به نتیجه منطقی خود برساند تا بین آن و چین که به‌طور غیرقابل برگشتی در حال تبدیل شدن به رهبر اقتصاد جهانی است، ضربه نبیند و شکاف برندارد.

انتقاد روسیه از اسرائیل به دلیل حمایت از «نئونازی‌ها»ی اوکراین

اوکراین از نظر تعداد حوادث یهود‌ی‌ستیزانه در میان تمام کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق پیشتاز شده است و برخی از نشریات نشان می‌دهد که اوکراین به‌طور کلی در مجموع از نظر تعداد چنین حوادثی از همه کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق پیشی گرفته است.
 

 

 

در سوم ماه مه، وزارت خارجه روسیه به دلیل حمایت از «رژیم نئونازی» در اوکراین از اسرائیل انتقاد کرد، که این امر باعث تشدید تنش بین دو کشور شد.

افسانه انزوای روسیه

محاسبه سیاست خارجی غرب مبنی بر اینکه تجارت و تعامل با چین و روسیه آنها را لیبرال می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا جای خود را در نظم بین‌المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا بگیرند، زیر بار این فرضیات پوچ خیالی فروریخت. جهان به‌طور برگشت ناپذیری در حال تغییر است و این روسیه نیست، بلکه غرب است که به‌طور فزاینده‌ای در صحنه جهانی منزوی می‌شود.

برچسب ها ( تگ): 

حمله تروریستی به اتباع چینی در پاکستان

آیا این حمله تنها توسط یک سازمان آغاز شده است یا دست‌های دیگری، نیروهای بزرگ‌تر پشتیبان هم در پشت این حمله تروریستی قرار دارد؟ ما می‌خواهیم بگوییم که مهم نیست عاملان آن چه کسانی هستند و چه کسانی را هدف قرار می‌دهند، آنان باید به اشد مجازات برسند. طرف پاکستانی باید تحقیقات جامع و دقیق انجام دهد و به طرف چینی توضیحات لازم را ارائه دهد.

پرزیدنت پوتین و گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد: دیدار

ولادیمیر پوتین: آقای دبیرکل،
در مورد تهاجم، من با اسناد دادگاه بین‌المللی در مورد وضعیت کوزوو آشنا هستم. در واقع من خودم آنها را خوانده‌ام. من تصمیم دادگاه بین‌المللی را به‌خوبی به‌خاطر دارم که بیان می‌کند در هنگام تحقق حق تعیین سرنوشت، یک قلمرو در داخل هر کشوری نیازی به کسب مجوز از دولت مرکزی کشور برای اعلام حاکمیت خود ندارد. این حکم در مورد کوزوو بود و این تصمیم دادگاه بین‌المللی بود و همه از آن حمایت کردند. من شخصاً تمام نظرات صادر شده توسط نهادهای قضایی، اداری و سیاسی در ایالات متحده و اروپا را خواندم ــ همه از این تصمیم حمایت کردند.

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.