شماره ۲۴۴ ــ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

هشدار روسیه به اسرائیل درباره «اقدامات تلافی‌جویانه»

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ماه گذشته، سفیر اوکراین در اسرائیل تأیید کرد که تعدادی از مزدوران اسرائیلی برای مبارزه با ارتش روسیه به اوکراین سفر کرده‌اند.

مترجم: 
سایت «۱۰ مهر»
برگرفته از : 
دِ گرادلِه ــ the Cradle ــ میز خبر، ۲۲ آوریل ۲۰۲۲ *‌

در ۲۱ آوریل آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در اسرائیل گفت که در صورت تأیید گزارش‌ها مبنی بر کمک نظامی ‌اسرائیل به اوکراین، کشورش اقدامات تلافی‌جویانه علیه تل آویو را در نظر خواهد گرفت.

ویکتوروف طی یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما به دقت این اطلاعات را بررسی می‌کنیم و در صورت تأیید آن، به آن پاسخ خواهیم داد.»

«تا دیروز هیچ اطلاعاتی در مورد عرضه یا تحویل تسلیحات پیش‌بینی شده اسرائیلی به منطقه جنگی وجود نداشت. تا آنجایی که به من مربوط می‌شود، از مقامات اسرائیلی درخواست‌های مکرر برای تأمین تجهیزاتی مانند جلیقه ضدِ گلوله و کلاه ایمنی صورت گرفته است.»

وی افزود که مسکو هنوز در مورد این موضوع مطمئن نیست و برای راستی‌آزمایی آن و اتخاذ تدابیر تلافی‌جویانه، بیشتر تأمل خواهد کرد.

اوکراین از سراسر جهان تسلیحات و تجهیزات دریافت می‌کند که مهم‌ترین تأمین‌کنندگان آن آمریکا، بریتانیا و سایر کشورهای ناتو هستند.

بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که کشورش به‌عنوان کمک نظامی ‌یک بسته‌ ۸۰۰‌میلیون دلاری دیگر به اوکراین می‌دهد که شامل «قابلیت‌های جدید متناسب با حمله گسترده‌تری است که ما انتظار داریم روسیه در شرق اوکراین انجام دهد».

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده اخیراً هشدار داد که هجوم تسلیحات غربی به منطقه درگیری در اوکراین، ریختن نفت بر تنور جنگ است.

از زمان آغاز درگیری، ایالات متحده بیش از ۱۰۰‌هزار سرباز خود را در کشورهای عضو ناتو مستقر کرده است و دولت بایدن ۱/۷ میلیارد دلار کمک نظامی ‌به کیف داده است.

با این حال، بر اساس گزارش کاخ سفید، از زمان روی کار آمدن بایدن، واشنگتن ۲/۴ میلیارد دلار به اوکراین کمک نظامی ‌کرده است.

در ۲ مارس، سفیر اوکراین در اسرائیل، یوگنی کورنیچوک، تأیید کرد که تعدادی از اسرائیلی‌ها برای مبارزه با نیروهای روسی به کشورش سفر کرده‌اند.

در ۲۷ فوریه، رئیس‌جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، تشکیل یک لژیون بین‌المللی را اعلام کرد و از خارجی‌ها خواست برای مبارزه با «تهاجم روسیه» به آن بپیوندند.

بنابر گزارش‌ها، در پی فراخوان زلنسکی، هزاران نفر از کشورهای مختلف برای پیوستن به این ارتش مزدور درخواست داده‌اند.

در ۱۸ آوریل، سفیر اسرائیل در روسیه، الکس بن زوی، توسط وزارت خارجه روسیه احضار شد تا به سئوالات مربوط به «اظهارات ضدِ روسیه» توسط یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل در سازمان ملل پاسخ دهد.

سپس مسکو اسرائیل را متهم کرد که از درگیری با اوکراین برای منحرف کردن جهان از نقض حقوق بشر در فلسطین استفاده می‌کند.

* https://thecradle.co/Article/news/۹۴۷۲

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
لطفا پاسخ این معادله ساده ریاضی را به لاتین وارد کنید. پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم، شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۳ + ۱ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.