شماره ۲۸۴ ــ یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

برگزاری نخستین میزگرد سیاسی سایت «۱۰ مهر»

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

این میزگرد در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۰ بهمن ۱۴۰۰) با شرکت آقایان مرتضی محیط، مصطفی دانش، گودرز اقتداری و همچنین سه تن از اعضای تحریریه سایت «۱۰ مهر»، آقایان محمد حقیقت، اردشیر جم‌نشان و افشین رازانی (بهمن آزاد) برگزار شد.

 

 

 

با سلام و خیر مقدم به مهمانان گرامی ‌که دعوت ما را برای شرکت در این میزگرد پذیرفتند، و با سلام و درود به بینندگان عزیز «سایت ۱۰ مهر».

هیأت تحریریه سایت «۱۰ مهر» بر آن شده است تا در رابطه با مسایل گرهی مشی سیاسی در شرایط کنونی میهن ما، میزگردهایی با شرکت بعضی از رفقا و دوستان صاحب‌نظر با اندیشه‌های چپ، و همچنین برخی از اعضای تحریریه سایت برگزار کند.  

به‌عنوان «اولین موضوع» می‌پرسیم در شرایط کنونی جامعه ما، با توجه به توازن قوا، چه در سطح داخلی و چه در سطح بین‌المللی، آیا شعار « براندازی یا سرنگونی جمهوری اسلامی» شعاری درست و عملی بوده و می‌تواند عینیت داشته باشد یا نه؟ آیا شعارهایی از قبیل «طرد رژیم ولایت فقیه و تغییر نظام سیاسی حاکم»؛ و یا «گذار مسالمت‌آمیز از جمهوری اسلامی»، به‌لحاظ مضمون تفاوتی با شعار «براندازی یا سرنگونی جمهوری اسلامی» دارند؟ بها و هزینه‌ای که میهن و مردم ما برای آن خواهند پرداخت چیست؟ آیا این کار قرار است با کمک نیروهای خارجی و دخالت آشکار، همان طوری که در لیبی، عراق، افغانستان و ... اتفاق افتاد، صورت پذیرد؟ یا با تحریک و سوار شدن بر موج نارضایتی‌های منتج از سیاست‌های نئولیبرالی و فقر و تنگدستی مردم در اثر تحریم‌های حداکثری آمریکا و کشورهای اروپایی.

در رابطه با بحث «سرنگونی یا براندازی» ضرورت دارد تا موضوعات دیگری نیز، جدا از آنچه در نخستین جلسه میزگرد به بحث گذاشته می‌شود، در جلسات بعدی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد، از قبیل: اگر شعار سرنگونی جمهوری اسلامی در شرایط کنونی نادرست و غیرعملی است، چارچوب کلی مبارزات مردم در حال حاضر چیست؟ برخورد ما به حاکمیت و جناح‌های آن چگونه است؟ چگونه مبارزات توده‌های مردم برای تحقق خواست‌هایشان سازمان می‌یابد و تجربه مشخص توده‌ها در این زمینه در سال‌های اخیر چیست؟ یا موضوعات دیگری که به‌نظر مهمانان شرکت‌کننده می‌رسد.

برچسب ها ( تگ): 

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
لطفا پاسخ این معادله ساده ریاضی را به لاتین وارد کنید. پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم، شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۵ + ۲ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.