شماره ۲۲۱ ــ شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

بیانیه هیأت نمایندگی شورای جهانی صلح درباره انتخابات ونزوئلا

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به‌عنوان ناظران بین‌المللی انتخابات پارلمانی ششم دسامبر ۲۰۲۰

مترجم: 
سایت «۱۰ مهر»

بنا به دعوت شورای ملی انتخابات ونزوئلا (CNE) ، یک هیأت شورای جهانی صلح (WPC) به‌عنوان ناظر بین‌المللی بر انتخابات ششم دسامبر ۲۰۲۰ عازم کشور ونزوئلا گردید. برای ما این فرصتی بود الهام‌بخش که شاهد یکی از دموکراتیک‌ترین و آزادترین انتخابات در جهان باشیم.

پس از تلاش‌های مکرری که برای کودتا، خرابکاری‌ها، دسیسه‌ها و تحریم ضدانسانی توسط امپریالیسم ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و متحدان ارتجاعی آنان در آمریکای لاتین (گروه لیما)، که با هدف مشروعیت‌زدایی از دولت ونزوئلا و سرنگون کردن انقلاب بولیواری در میهن سیمون بولیوار به‌اجرا گذاشته شده‌اند، مردم انقلابی ونزوئلا یک بار دیگر ثابت کردند که به‌رغم همهٔ فشارهای امپریالیستی، ضددموکراتیک و ضدانسانی و دخالت‌های خارجی، هنوز قاطعانه از حق تصمیم‌گیری دربارۀ مسایل داخلی خود دفاع می‌کنند.

هیأت نمایندگی ما توانست در تاریخ ۶ دسامبر، بر روند رأی‌گیری در بسیاری از مراکز رأی‌گیری در سراسر کاراکاس نظارت  نماید. آنچه که ما در هر یک از این مراکز شاهد بودیم صف‌های طولانی از مردم مشتاقی بود که بی‌صبرانه منتظر بودند تا رأی دهند، و یک کادر انتخاباتی بسیار کارا و فداکار، که ضمن در نظر گرفتن تمامی اقدامات پیشگیرانه در محافظت از شهروندان در مقابل ویروس کووید ـ ۱۹، با کارآمدترین و شفاف‌ترین شیوه‌ها در تلاش برای کمک به رأی‌دهندگان در دادن رأی  بودند. این انتخابات نمود آشکاری از مشارکت گستردهٔ مردم و حضور طیف گسترده‌ای از احزاب بود. این انتخابات دست ردّ آشکاری بر همهٔ ادعاهای دروغین، به‌ویژه ادعاهای دولت ایالات متحده آمریکا مبنی بر وجود «دیکتاتوری ریاست جمهوری» و «نبود دموکراسی» در ونزوئلا بود.

ما در حالی سرزمین سیمون بولیوار و مردم آن را ترک می‌کنیم که اطمینان کامل داریم مردم ونزوئلا، با پشتیبانی و همبستگی همهٔ نیروهای ضدامپریالیست و صلح‌دوست در سراسر جهان، قادر به ادامهٔ مبارزه علیه سیاست‌های امپریالیسم و ​​الیگارشی محلی خواهند بود، و با تعمیق و گسترش تحولات، حق خود را به‌عنوان تعیین‌کنندگان سرنوشت خویش و صاحبان ثروت‌های کشور تضمین خواهند نمود.  

ما بار دیگر همبستگی بین‌المللی عمیق خود را با مردم قهرمان ونزوئلا و سازمان‌های توده‌ای آن‌ها ابراز می‌کنیم و از انستیتوی سیمون بولیوار (ISB)، و سازمان عضو شورای جهانی صلح: کمیتهٔ همبستگی بین‌المللی و مبارزه برای صلح (COSI)، به‌خاطر مهمان‌نوازی گرم آنها، تشکر می‌کنیم.

اعضای هیأت نمایندگی شورای جهانی صلح:

ــ بهمن آزاد، شورای صلح ایالات متحده، آمریکا
ــ مونیشا ریوس، شورای صلح ایالات متحده، پورتوریکو
ــ کریس ماتلهیکو، ابتکار عمل صلح آفریقای جنوبی
ــ لوئیس سیسنروس، جنبش صلح و توسعه مکزیک
ــ دیوید دنی، جنبش کارائیب برای صلح و یکپارچگی، باربادوس
ــ مارچلو جنتیل، کمیته ضد جنگ میلان ، ایتالیا
 

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۵ + ۱۱ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.