شماره ۲۸۴ ــ یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

در سوگ آلما مایکیال، همسر ه. ا. سایه

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در نهایت تأسف با خبر شدیم که در روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه، آلما مایکیال، همسر شاعر بزرگ معاصر استاد هوشنگ ابتهاج ــ ه. ا. سایه، منتظر بهاری که تا چند روز دیگر فرا می‌رسد نماند و در شهر کُلن آلمان زندگی را بدرود گفت. او برای نزدیک به ۶۴ سال یار و همسفر و همراه استاد در زندگی پُر دست‌انداز‌شان بود. سایه خود می‌گفت نمی‌داند بدون آلما دنیا چگونه جایی برای او خواهد بود.

استاد پیر ما، شاعر و غزلسرای بزرگ معاصر، آلمای خود را از دست داده است، امّا دل‌های مشتاق بسیاری، به‌ویژه در این روزهای دشوار با اوست و خود را در سوگ عزیز از دست رفته‌اش شریک می‌داند.

هیأت تحریریه سایت «۱۰ مهر»، درگذشت آلما مایکیال این بانوی بزرگوار و فرهیخته را به استاد هوشنگ ابتهاج و فرزندانشان یلدا، کیوان، آسیا و کاوه از صمیم قلب تسلیت می‌گوید. امید که استاد بزرگ ما، سایه، که جایگاه ویژه‌ای در دل‌های تمامی خانواده ادب پارسی داشته و دارد، از این روزهای سختِ بدون آلما به سلامت عبور نماید.

...       
سزای خوبی تو بر نیامد از دستم            زمانه نیز چه بد می‌دهد سزای تو را
به ناز و نعمت باغ بهشت هم ندهم            کنار سفره نان و پنیر و چای تو را
به پایداری آن عشق سربلندم قسم            که سایه تو به سر می‌برد وفای تو را

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
لطفا پاسخ این معادله ساده ریاضی را به لاتین وارد کنید. پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم، شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۱۰ + ۲ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.