شماره ۲۹۱ ــ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

فقر، تحریم‌ها، محل‌های کار

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
نویسنده: 
ک. رادین
برگرفته از : 
ساویتسکایا راسیا، شماره ۷۷ (۱۵۱۹۲)، ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۲ *

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفت که تحریم‌های ضدِ روسیه چالش بزرگی برای این کشور است، اما روسیه تسلیم نخواهد شد، بلکه با استفاده از پتانسیل موجود با شدت بیشتری توسعه خواهد یافت. رئیس دولت در شورای توسعه استراتژیک و پروژه‌های ملی گفت که «واضح است که این یک چالش بزرگ برای کشور ما است، اما نه‌تنها ما تسلیم نمی‌شویم، در نوعی سراسیمگی و سردرگمی ‌قرار نمی‌گیریم یا آنطور که برخی از «خیرخواهان» ما پیش‌بینی می‌کنند، به دهه‌های گذشته عقب‌نشینی نمی‌کنیم».
 

 

 

بیش از ۱۱۰ هزار شرکت از ماه مارس در روسیه تعطیل شده‌اند. تعداد بنگاه‌های تعطیل شده از مارس تا ژوئن در روسیه به ۱۱۳/۵ هزار واحد رسیده است که ۱۷/۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۲۱ و ۳۰ درصد بیشتر از زمان افتتاح بوده است. شبکه بین‌المللی حسابرسی و مشاوره «FinExpertiza» محاسبه کرده است که چند شرکت در ۴ ماه‌ اول تحریم ــ از مارس تا ژوئن ــ بسته شده‌اند. تعداد ثبت شرکت‌های جدید تقریباً بدون تغییر باقی ماند و به ۷۸/۶ هزار رسید ــ ۶۹/۲ درصد از تعداد شرکت‌ها بسته‌اند. حتی اگر تصور شود که فقط ۱۰ نفر در این بنگاه‌ها کار می‌کردند، بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بدون کار و بدون امرار معاش می‌مانند. لیست مناطقی که کمترین سهم شرکت‌های باز را نسبت به شرکت‌های منحل شده دارند، شامل منطقه تومسک (۳۸/۶ درصد) می‌شود. منطقه «ولادیمیر» (۲۶/۹ درصد)، «اینگوشتیا» (۳۰/۲ درصد)، «ماری ال» (۳۲/۹ درصد) پیشتازان این شاخص بودند. بخش عمده‌ای از شرکت‌های حذف شده، بیش از ۷۸ هزار، با تصمیم ارگان‌های مالیاتی از ثبت‌نام واحد دولتی اشخاص حقوقی حذف شدند. حدود ۱۴/۵ درصد از بنگاه‌هایی که تعطیل شدند (۱۶/۵ هزار) مستقیماً توسط خود مالکان منحل شدند منجمله ۲/۲ درصد (۲/۵ هزار) از طریق ورشکستگی.

«پوتین» اعلام کرد که فدراسیون روسیه به دلیل تحریم‌ها با حجم عظیمی ‌از مشکلات روبرو است.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفت که تحریم‌های ضدِ روسیه چالش بزرگی برای این کشور است، اما روسیه تسلیم نخواهد شد، بلکه با استفاده از پتانسیل موجود با شدت بیشتری توسعه خواهد یافت. رئیس دولت در شورای توسعه استراتژیک و پروژه‌های ملی گفت که «واضح است که این یک چالش بزرگ برای کشور ما است، اما نه‌تنها ما تسلیم نمی‌شویم، در نوعی سراسیمگی و سردرگمی ‌قرار نمی‌گیریم یا آنطور که برخی از «خیرخواهان» ما پیش‌بینی می‌کنند، به دهه‌های گذشته عقب‌نشینی نمی‌کنیم». «پوتین» اشاره کرد که: «البته که نه، برعکس، ضمن درک حجم عظیمی ‌از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم، به‌شدت و با شایستگی به‌دنبال راه‌حل‌های جدید خواهیم بود و به‌طور موثر از ذخایر تکنولوژیکی موجود و پیشرفت‌های شرکت‌های نوآور داخلی استفاده خواهیم کرد». «پوتین» ضمن اذعان به همه اینها که کار بسیار دشواری است، خاطرنشان کرد که مقامات روسیه «از این موضوع آگاه هستند». رئیس‌جمهور گفت: «روشن است که ما نمی‌توانیم جدا از کل جهان توسعه پیدا کنیم، اما اینطور نخواهد بود، گذاشتن حصارهای عظیم در دنیای کنونی تقریباً غیرممکن است ــ این غیرممکن است». براساس گفته وی، مسیر اولویتی که اکنون باید به آن توجه ویژه‌ای شود، توسعه بیشتر فناوری‌های پویا و متحرک است.

* https://www.sovross.ru/articles/۲۲۹۲/۵۷۸۵۲

برچسب ها ( تگ): 

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
لطفا پاسخ این معادله ساده ریاضی را به لاتین وارد کنید. پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم، شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۹ + ۲ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.