شماره ۲۸۴ ــ یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

این رسم توده‌ای‌ها نیست!

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
نویسنده: 
تحریریه سایت «۱۰ مهر»

در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۲، سایت «صدای مردم» مقاله‌ای سرشار از فحاشی و توهین، تحت عنوان «عمویی و تاریخ‌سازی‌های جدید» و به قلم شخصی با نام مستعار «عزت...سیامک»، که ظاهراً مانند قشریون مذهبی از ذکر بخش «الله» نیز در نام دروغین خود ابا داشته است، منتشر کرده است که بر آن نامی جز هتاکی و پایمال کردن شرف انسانی نمی‌توان نهاد.

این فرد ناشناس، که سالوسانه چهرهٔ خود را در پس نام یکی از بزرگ‌ترین شهدای حزب ما پنهان کرده است، به‌خود اجازه داده است که بزرگ‌ترین توهین‌ها را، با لحنی شرم‌آور، نثار رفیق زندان‌کشیده‌ و شکنجه‌دیده‌ای کند که به‌رغم همهٔ سختی‌ها و شکنجه‌ها، هم‌چنان با سری افراشته خود را توده‌ای می‌داند و از حزب خود دفاع می‌کند.

این فرد مجهول‌الهویه، که با نامی مستعار و یک‌بار مصرفی به‌میدان آمده است، و حتی در جوّ خارج از کشور جرأت علنی کردن نام واقعی خود را ندارد، برخلاف همهٔ سنن انسانی حزبمان، ظاهراً تصمیم گرفته است که در تاریکی به‌دیگران شلیک کند، چرا که می‌داند اگر هویت واقعی خود را مشخص کند، برای همیشه از میان ما توده‌ای‌ها طرد خواهد شد.

از این فرد و از گردانندگان سایت «صدای مردم» باید پرسید که هدف‌شان از نگارش و انتشار چنین مطلب شرم‌آور و شنیعی چه بوده‌است. تصحیح اشتباهات تاریخی؟ روشن کردن توده‌ای‌ها؟ یا ایجاد اعتبار برای خود و حامیان خود از طریق توهین و بی‌اعتبار کردن دیگران؟ تاریخ ثابت کرده است که چنین شیوه‌هایی، به‌ویژه در میان توده‌ای‌ها، راه به‌جایی ندارد. تنها نتیجهٔ کارهایی از این نوع رسوایی ابدی است و بس!

«مهر: سایت هواداران حزب تودهٔ ایران» عمیقاً این اقدام نویسندهٔ مقاله و سایت «صدای مردم» را یک عمل ضد توده‌ای، ضدحزبی، ضد وحدت حزب، و ضد انسانی ارزیابی می‌کند و عاملان و مجریان این حرکت را شدیداً محکوم می‌کند.

تحریریهٔ «مهر»
۸ آبان ۱۳۹۲

افزودن دیدگاه جدید

جهت جلوگیری از ورود اسپام
لطفا پاسخ این معادله ساده ریاضی را به لاتین وارد کنید. پاسخ به این پرسش ریاضی از آن جهت اهمیت دارد که سیستم، شما را به عنوان شخص حقیقی تشخیص دهد و از ورود اسپام به سیستم جلوگیری شود.
۳ + ۰ =
لطفا به این پرسش ریاضی پاسخ دهید.

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.