جایگاه قربانی

Print Friendly, PDF & Email

نویسنده: فرهاد قنبری ــ

برخی از ایرانیانی که به هر دلیلی از حکومت فعلی آسیب دیده‌اند و امروز در آمریکای شمالی و اروپا زندگی می‌کنند، در مواجهه با شهروندان غربی با اشغال «جایگاه قربانی» تلاش می‌کنند، ترحم آنها را به‌دست آورده و اینگونه خود را به‌عنوان شهروند قربانی به رسمیت بشناسانند. (اشغال «جایگاه قربانی» در عرصه سیاست بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال، اسرائیل بیش از هفت دهه است در عرصه بین‌الملل با اشغال چنین جایگاهی دست به خشونت و کشتار مردم فلسطین می‌زند)

بخش اعظمی از اپوزسیون خارج از کشور با چنین روشی سعی در جلب حمایت غربی‌ها و سیاستمداران آنها دارند. این افراد عمدتا در مواجهه با شهروند غربی برای جلب توجه و ترحم بیشتر آنها، تصویری به‌مراتب اغراق شده و غیر واقعی از ایران و مشکلاتی که با آن مواجه بوده‌اند ارائه می‌دهند و زندگی در ایران را به‌مراتب سخت‌تر از زندگی زیر سایه بنیادگرایان داعش معرفی می‌کنند.

اعضاء سازمان مجاهدین خلق یا بسیاری از اعضای سابق ساواک و سلطنت‌طلبان دهه‌هاست با اشغال «جایگاه قربانی» خود را به‌عنوان مدافعان آزادی مردم ایران معرفی کرده و تصویری عجیب از ایران به جهانیان مخابره می‌نمایند، تصویری که جهان را به تحریک بیشتر علیه ایران تشویق کرده و در نهایت باعث فشارها و تحریم‌های بیشتر می‌شود. (دلیل حضور افرادی از قبیل دیک چنی، جان بولتن یا بسیاری از نمایندگان مجالس اروپایی در کمپین‌های این افراد و گروهها نیز همین است. آنها می‌خواهند با تعریف وضعیت اسفبار ایران از زبان خود ایرانیان به فشار، تحریم و احتمالا حمله نظامی خود به ایران به‌نام دفاع از حقوق شهروندی مردم ایران مشروعیت ببخشند)

دولت آمریکا با هزینه‌های میلیون دلاری در شبکه‌ای به نام «صدای آمریکا» به استخدام افرادی که به هر دلیلی از ایران و نظام حاکم آن آسیب دیده و ناراضی هستند مبادرت می‌ورزد (افرادی که برای دیده شدن در چشم غربی‌ها حاضر به انجام هر کاری هستند) آمریکا از این طرق سعی می‌کند ایران را قبل از تحریم و حمله نظامی به‌دست خود ایرانیان شکست داده و به زانو درآورد. (و در این راستاست که مشاهده می‌کنیم فردی مانند احمد باطبی سالها پیش با جرج بوش دیدار می‌کند یا روح‌الله زم مورد حمایت رسمی اسرائیل قرار می‌گیرد و کتاب پر از اغراق و دروغ معصومه علی‌نژاد در تیراژ وسیع جهانی پخش و توزیع می‌شود و به ملاقات وزیر خارجه دولت ترامپ فرستاده می‌شود)

سازمان مجاهدین خلق، فرزند آخرین شاه پهلوی، شومن‌های شبکه‌های فارسی زبان، برخی اعضا سابق ساواک و افرادی از این قبیل در واقع پیش‌آهنگان حمله به ایران هستند و وظیفه آنها شکست دادن ایران قبل از هر گونه حمله و مداخله نظامی است.

و خطرناکی این اپوزسیون وابسته که مدام باید در مورد آن هشدار داد در این نیست که گفتمان و فکر مستقلی برای آینده ایران ندارد (اصلا در چنین قد و قواره‌ای نیستند) بلکه از این جهت است که آنها به‌عنوان پیش قراولان هرگونه تهاجم اقتصادی و سیاسی و نظامی مورد استفاده دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی دشمنان این سرزمین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منبع: کانال تلگرامی @kharmagaas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *