رئیسی: محور مهم مذاکره در سفر به مسکو مسألهٔ فلسطین است

Print Friendly, PDF & Email

خبرگزاری ایسنا، ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ـــ  سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، پیش از سفر به روسیه تأکید کرد: آنچه که امروز در غزه رخ داده و جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه محور مهم مذاکره در این سفر خواهد بود. به‌گزارش ایسنا، رئیسی پیش از سفر به روسیه و در فرودگاه مهرآباد، تصریح کرد: این سفر به دعوت آقای پوتین و با هدف رایزنی دربارهٔ مسائل حساس جاری منطقه و برای گسترش روابط بین دو کشور در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود. وی با اشاره به تبادل هیأت‌های متعدد میان دو کشور در راستای توسعه روابط دوجانبه گقت: این مسأله نشان‌دهندهٔ آن است که ایران و روسیه در این سال‌ها گام‌هایی در جهت ارتقای بیش از پیش سطح روابط در حوزه‌های مورد نظر و در جهت تأمین منافع دو طرف و منطقه برداشته‌اند.
رئیس جمهور نگاه دو کشور نسبت به صلح و ثبات در منطقه، مسائل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و مبارزه با یکجانبه‌گرایی را مشترک دانست و افزود: اتحادیه ارواسیا، سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس به‌عنوان بسترهایی منطقه‌ای علاوه بر ارتباطات دوجانبه، روابط ما و روسیه را در عرصه چندجانبه با دیگر کشورهای منطقه و همسو گسترش داده است.
رئیسی  همچنین گفت: در جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری گام‌های خوبی بین دو کشور و نیز در منطقه برداشته شده است؛ البته همچنان زمینه‌های متنوعی برای توسعه این روابط وجود دارد؛ تعامل در زمینه‌های تقویت خطوط انرژی، صنعتی، کشاورزی، دانش‌بنیان و دیگر حوزه‌های مشابه از جمله زمینه‌های همکاری میان دو کشور است.
رئیس جمهور همچنین افزود: اراده دو کشور برای تکمیل کریدور شمال به جنوب یکی از محورهای مذاکره برای انجام این کار مشترک در این سفر خواهد بود. 
وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود تصریح کرد: مسأله بسیار مهم دیگری که امروز موجب نگرانی همه منطقه، امت اسلامی و اگر دقیق‌تر بخواهم بگویم  همه انسان‌های آزاده جهان شده است، آنچه است که در غزه می گذرد. یکی از محورهای مهم مذاکره در این سفر، مسأله فلسطین  و تلاش برای قطع بمباران منطقه غزه، رفع محاصره و کمک رسانی به مردم مظلوم فلسطین است. 
رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: محوری‌‌‌ترین مسأله رسیدن مردم فلسطین به حقوق اصلی خود است.  یکی از مسائلی مهمی که در این سفر دنبال می کنیم مسأله فلسطین و غزه خواهد بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *