هیأت ایرانی در اعتراض به حضور اسرائیل اجلاس تغییر اقلیم را ترک کرد

Print Friendly, PDF & Email

مشرق نیوز، ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ـــ علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو هنگام ترک امارات به‌عنوان میزبان اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل گفت: ایران حضور سیاسی و جانبدارانهٔ رژیم صهیونیستی و پیگیری اهداف بی‌ربط در اجلاس تغییرات اقلیم سازمان ملل را مغایر با اهداف این کنفرانس می‌داند و در اعتراض به آن محل کنفرانس را ترک می‌کند.

کمی پیش از این، گاردین دیدار اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم اسرائیل، با رئیس امارات، محمد بن زاید آل نهیان، را رسانه‌ای کرد و از ارائهٔ درخواست‌هایی از سوی طرف اسرائیلی به امارات پرده برداشت. از طرفی، جروزالم پست نیز هدف سفر رئیس رژیم صهیونیستی به امارات در پوشش اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل را استفاده از فضای دیپلماتیک موجود در اجلاس آب و هوایی امارات برای تقویت موضع تل‌آویو در جنگ، و آزادی اسیران اسرائیلی گزارش کرده بود. پیشتر، با مطرح شدن حضور رژیم صهیونیستی در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، که بنا بود در این اجلاس شرکت کند، سفر خود را لغو کرد و هم‌اکنون نیز هیأت ایرانی در اعتراض به حضور رژیم صهیونیستی بدون توجه به حجم جنایات در غزه در اجلاس شرکت نمی‌کنند.

همزمان با حضور رئیس رژیم صهیونیستی در امارات برای شرکت در اجلاس تغییر اقلیم و دیدار با مقامات اماراتی، موج جدید از حملات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در نوار غزه آغاز شده و جنایات تل‌آویو از سر گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *