واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجهٔ آمریکا

Print Friendly, PDF & Email

خبرگزاری ایلنا، ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ـــ ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به گزارش سالانهٔ تروریسم وزارت خارجهٔ آمریکا گفت: گزارشات سالانهٔ کشوری آمریکا در مورد تروریسم، که با دستور کار تهدیدانگاری کشورهای غیرهمسو و یا مخالف این کشور تدوین می شود، فاقد اعتبار و وجاهت بین‌المللی بوده و تغییری در واقعیات مربوط به تلاش‌های واقعى کشورها براى مقابله جدی با تروریسم ایجاد نمی‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اکنون بعد از گذشت ٢٠ سال از انتشار این قبیل گزارش‌های یکسویه و جهت‌دار، جامعهٔ بین‌المللی و افکار عمومی جهان در موقعیت بهترى براى درک و قضاوت رفتار و اقدامات دوگانهٔ دولت آمریکا در برخورد با پدیده شوم تروریسم قرار دارد.

کنعانی تصریح کرد: آمریکا نمى‌تواند با قلب واقعیات و روایت‌سازى غلط، اقدامات مشروع جنبش مقاومت در منطقه جهت مقابله با اشغالگری که از نظر بین‌المللی برسمیت شناخته شده است را با برچسب‌هاى دروغین تروریسم زیر سؤال ببرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: بر همگان روشن است که دولت آمریکا متهم اصلی در تشکیل، آموزش، تجهیز و هدایت تروریست‌های داعش است، و اخیراً نیز با حمایت همه‌جانبه از تروریسم دولتى رژیم اسراییل، و در اختیار قراردادن انواع بمب‌ها و تسلیحات مرگبار به این رژیم تروریستی، و با ممانعت و وتوی مکرر قطعنامه‌هاى توقف بمباران‌های غزه در شوراى امنیت سازمان ملل، در کشتار وحشیانهٔ بیش از ۱۵ هزار غیرنظامی و زن و کودک در غزه، شریک اصلى جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی فلسطینی‌ها بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: دولت آمریکا با اذعان به دست داشتن مقامات سابق این کشور در ترور شهید سلیمانی، همچنان از مسؤولیت خود در پاسخگویی و نیز به عدالت سپردن جنایتکاران دخیل در این جنایت فرار می‌کند و به‌طور شرم‌آوری خود را در جایگاه مدعی قرار می‌دهد.

کنعانی تأکید کرد: دولت آمریکا با تسهیل تردد، ارتباط گرفتن، تأمین مالى و پناه دادن تروریست‌ها و ایجاد بهشت امن برای رهبران تروریست فرقهٔ منافقین و دیگر گروه‌هک‌های تروریستی و خرابکار برای پیشبرد برنامه‌هاى سیاست خارجی خود، رسماً به استفاده ابزاری از تروریسم متوسل شده و همچنان به ریاکاری خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اقدامات حمایتی آمریکا از تروریسم، به تلاش خود برای افشاسازی نفاق آشکار دولت آمریکا در خصوص تروریسم ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *