وزارت خارجهٔ عراق حمله به سفارت آمریکا در بغداد را تأیید کرد

Print Friendly, PDF & Email

مشرق نیوز، ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ـــ وزارت امور خارجه عراق، شامگاه امروز (جمعه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله قرار گرفته است. براساس بیانیه وزارت خارجه عراق مقر سفارت آمریکا در بغداد توسط گروه‌هایی که «غیرقانونی» خوانده شده‌اند، مورد حمله قرار گرفته و بغداد این اقدام را محکوم کرده و آن را مردود دانسته است. برخی منابع خبری، صبح امروز، گزارش داده بودند ساختمان سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفته و صدای چند انفجار و آژیرهای خطر از این منطقه به گوش رسیده است.

براساس گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، «احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت خارجهٔ عراق، در این خصوص تأکید کرد که بغداد به‌حمایت از هیأت‌های دیپلماتیک و به‌خطر نیفتادن امنیت آن‌ها متعهد است. او همچنین اعلام کرد که نهادهای امنیتی عراق تمام اقدامات لازم را در این خصوص اتخاذ کرده‌اند و تمام تلاش خود را برای دستگیری عوامل این حمله و تحویل آن‌ها به دستگاه قضایی عراق به کار خواهند گرفت.

پیش از صدور این بیانیه، «محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق، نیز در بیانیه‌ای حمله به هیأت‌های دیپلماتیک را «غیرموجه» خوانده بود و تأکید کرده بود که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان این اقدام را پذیرفت. السودانی همچنین به تمام نهادهای نظامی این کشور دستور داده است تا عوامل این حمله را دستگیر کنند و آنها را به دستگاه قضایی عراق تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *