وعدهٔ معاون اول رئیسی دربارهٔ تأمین دارو

Print Friendly, PDF & Email

به‌گزارش خبرگزاری فارس، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، گفت که دولت ارادهٔ جدی برای رسیدگی به حل مشکلات حوزهٔ بهداشت و درمان کشور، خصوصاً تأمین دارو، دارد که در این خصوص در سال جاری ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته برای تأمین دارو ارز اختصاص یافته است.

مخبر در جلسهٔ نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این‌که حوزهٔ بهداشت و درمان جزء راهبردهای محوری دولت سیزدهم است، گفت: تحول و اقدامات دولت در بخش سلامت، از جمله پوشش بیمه‌ای شش میلیون نفر در کشور، افزایش ۹۰ درصدی پوشش هزینه‌های درمان بیماری‌های ناباروری، و بیمهٔ داروهای بیماران خاص و داروهای گرانقیمت، از جمله اقدامات دولت در دو سال گذشته بوده است. او با قدردانی از همکاری‌های دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در حوزهٔ سلامت اظهار کرد: هیچ موضوعی به اندازهٔ سلامت برای خانواده‌های ایرانی حائز اهمیت نیست و دولت ارادهٔ جدی برای رسیدگی به حل مشکلات حوزهٔ بهداشت و درمان کشور، خصوصاً تأمین دارو، دارد.

معاون اول رئیس ‌جمهور خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌ها و سنگ‌اندازی‌های آمریکا در بخش سلامت و تأمین نیازهای دارویی و تجهیزات درمانی کشور، به‌ویژه برای بیماران خاص، هم‌اکنون مشکلی برای تأمین ارز مورد نیاز در این بخش نداریم. اما آمریکایی‌ها، علی‌رغم ادعاهای حقوق بشری‌شان، برای نقل و انتقال مالی حتی برای این حوزهٔ بشردوستانه نیز به‌شدت درحال کارشکنی هستند.

در ادامهٔ این جلسه، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هر یک به تشریح مشکلات، مسائل و نیازمندی‌های حوزهٔ درمان و سلامت، از جمله احیای مصوبهٔ به‌کارگیری پرستاران دوران شیوع کرونا، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و پزشکان، پرداخت فوق‌العادهٔ خاص کادر درمان و بهداشت، اجرایی شدن تعرفهٔ جامعه پرستاری و پزشکان مناطق محروم، تأمین نیاز فوری به آمبولانس، توجه به ارتقاء کیفیت تولیدات دستگاه‌های پزشکی و داروها در داخل کشور، تدوین سند تکامل کودکان و طب سالمندان، اصلاح تعرفهٔ پزشکان، ‌توجه به قانون جوانی جمعیت، تکمیل طرح‌های نیمه تمام در مناطق محروم، و کمک به گردش در سرمایهٔ شرکت‌های دارویی پرداختند.

منبع: خبرآنلاین، ۲۹ آذر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *