پروندهٔ گروه ملی فولاد اهواز مجدداً پس از ۱۲ سال به‌جریان افتاد

Print Friendly, PDF & Email

حسین وجودی یزدی، مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد ایران، در  حاشیهٔ جلسه امضای تفاهم‌نامهٔ این شرکت با شرکت بین‌المللی خدمات تجارت فولاد دالاهو، با اعلام این خبر گفت: پروندهٔ مطالبات شرکت از گروه ملی فولاد اهواز، موسوم به پروندهٔ امیرمنصور آریا که بزرگترین پرونده حقوقی صندوق بازنشستگی است، پس از ۱۲ سال مجدداً به‌جریان افتاده است. او، با اشاره به این‌که مطالبات این شرکت در پروندهٔ مزبور حدود پنج هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: با حل و فصل این پرونده عواید آن به بازنشستگان فولاد خواهد رسید. وی با اشاره به مبادلات تجاری شرکت خدمات عمومی فولاد ایران با گروه ملی فولاد اهواز در اواخر سال ۱۳۹۰، تصریح کرد: شرکت خدمات عمومی فولاد ایران در این مبادلات تجاری مغبون شده و مطالبات آن به‌دلیل اطالهٔ دادرسی و همچنین به‌دلیل عدم پیگیری، مشمول مطالبات سنواتی شده است، و حتی با وجود آنکه برای هزار و پانصد میلیارد تومان از مطالبات شرکت اجراییه صادر شده بود اما متأسفانه گویا اراده‌ای در گذشته برای پیگیری آن نبوده است.

به‌گفتهٔ وجودی، با توجه به این‌که گروه ملی فولاد اهواز  هم‌اکنون در اختیار بانک ملی است، تیم مدیریتی شرکت خدمات عمومی فولاد ایران در راستای انجام وظایف قانونی خود رایزنی‌ با این بانک را برای احقاق حقوق شرکت خدمات عمومی فولاد در دستور کار خود قرار داده و خوشبختانه روند پیگیری‌های حقوقی موضوع مطلوب است. وی ادامه داد: وصول مطالبات از گروه ملی فولاد اهواز کمک به‌سزایی در ارتقای کمی و کیفی شرکت خدمات عمومی فولاد ایران و صندوق بازنشستگی فولاد را در پی خواهد داشت، که نهایتا منجر به بهبود کیفی معیشت بازنشستگان فولاد و توسعهٔ اشتغال پایدار خواهد شد.

گفتنی است که تفاهم‌نامهٔ همکاری بین شرکت خدمات عمومی فولاد ایران و شرکت بین‌المللی فولاد تجارت دالاهو با حضور پیمان نوشادی، معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی صندوق بازنشستگی فولاد، حسین وجودی، مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد ایران، و حسین سلاسل، مدیرعامل شرکت بین‌المللی فولاد تجارت دالاهو امضا شد. این تفاهم‌نامه در راستای هم‌افزایی شرکت‌های زیرمجموعهٔ مؤسسهٔ صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد از طریق توجه به توانمندی‌های حوزهٔ تولید و بازرگانی داخلی و خارجی امضا شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا، ۲۳ آذر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *