دولت بولیواری ونزوئلا رودررو با اقدام برای کودتا قرار گرفته است

Print Friendly, PDF & Email

هشدار پرزیدنت نیکلاس مادورو به تمام دنیا

ـــ منبع: بلاگ نیکلاس مادورو ــ ۱۲ فوریه ۲۰۱۴

پرزیدنت نیکلاس مادورو افکار عمومی جهان را از زمینهچینی برای کودتا در ونزوئلا، از طریق تظاهراتی که نیروهای راستگرا در کشور ترتیب میدهند، آگاه کرد. او این مطلب را در پایان سخنرانی خود به مناسبت یادبود دویستمین سالگرد «نبرد پیروزی»، اعلام نمود.

پرزیدنت نیکلاس مادورو در بلاگ خود خاطرنشان کرد: «من به تمام کشورهای برادر در آمریکای لاتین و حوزه کارائیب و به تمام دنیا اعلام خطر میکنم. دولت تحت ریاست من، دولت بولیواری، در برابر نقشهٔ یک کودتا علیه دموکراسی قرار گرفته است.»

با وجود این، وی اعلام کرد که انقلاب بولیواری با تکیه بر خلق ونزوئلا و قوانین آن، پیروز خواهد شد. به همانگونه که در پانزده سال اخیر، انقلاب و ایده سوسیالیسم در هجده مورد از نوزده انتخابات اخیر پیروز شده است، این بار نیز به پیروزی خواهد رسید. «ولی این کافی نیست. پویهٔ دموکراسی تنها راه موجود است. راه دیگری وجود ندارد.»

او از شبکهٔ تلویزیونی «و. ت. و.» نام برد که از سوی گردانندگان در برنامهٔ «سوردا کندوکتا»، صدای فرناندو گربازی که دیپلماتی از دوران جمهوری چهارم و شرکتکننده در چندین توطئه است، و همچنین صدای ایوان کارراتو کولینا، رئیس خانهٔ نظامی (محافظان ویژهٔ ریاست جمهوری) متعلق به دوران کارلوس آندرس پرس، که ثباتزدایی در کشور را برای اواخر ماه فوریه پیش بینی میکند، شنیده میشود.

پرزیدنت مادورو سپس مینویسد: «من آنها را ملزم به گفتن این مطلب میکنم که چگونه از پیش خبر دارند که در روزهای آینده در ونزوئلا از کشته پشته ساخته خواهد شد.» او تأکید میکند همان شخصی که او را در روز ۱۱ آوریل ۲۰۰۲ از کودتای به ثمر نرسیده علیه پرزیدنت هوگو چاوز با خبر کرده بود، این بار نیز او را از کودتای پیشرو آگاه کرده است. «هویت این شخص را برملا کنید. به وزارت کشور بگویید که او کیست.»

اینچنین، پرزیدنت مادورو آگاهی میدهد که او برای شناساندن مجرمان، هر آنچه را که از دستش برمیآید انجام خواهد داد تا آنها را به جزایی که قانون برایشان در نظر گرفته است، برساند. او تأکید کرد: «در ارادهام برای اجرای قانون، گامی به پس بر نخواهم داشت و هیچگونه مصونیتی را نخواهم پذیرفت.»

در پایان او اعلام کرد: «ما اجازه نخواهیم داد که بار دیگر خون بیگناهان بر زمین ریخته شود. ما خواهان صلح و عدالت هستیم.» او تمام ملتهای دوست را به همبستگی و پشتیبانی در رویارویی با هرگونه ثباتزدایی کشور و اقدام برای کودتایی که در راه است، دعوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *