یک قهرمان به میهن خود باز می گردد

Print Friendly, PDF & Email

روز ۲۸ فوریه، کمی پس از ظهر بهوقت هاوانا، فرناندو گونزالس یورت (Fernando Gonzalez Llort)، یکی از پنج میهنپرست کوبایی، بعد از گذراندن هر دقیقه از حکم ناعادلانهاش در زندانهای ایالات متحده، وارد میهن خود شد.

فرناندو، که تا لحظهای که هواپیما به زمین کوبا بنشیند دستبند بهدست داشت، سرانجام توانست مادر خود، ماگلیا یورت، خواهرانش، و همسرش، روزا آئورورا، را در خاک کوبا در آغوش بگیرد.

682

فرناندو در فرودگاه توسط پرزیدنت رائول کاسترو و مقامات عالی دولت کوبا مورد استقبال قرار گرفت . این صحنه با در آغوش گرفته شدن پراحساس وی توسط رنه، که از زمان محاکمهشان در میامی در سال ۲۰۰۱ وی را ندیده بود، ادامه یافت.

681

همچنین، مادران ۵ زندانی کوبایی، و همسران برادران زندانیاش هراردو و رامون، با آغوش باز از وی استقبال کردند. در تمامی این استقبالها حضور هراردو، رامون و آنتونیو احساس میشد.

679

برای همهٔ ما در جنبش همبستگی با آماج آنها، شرافت، پایبندی به اصول و مقاومتی که فرناندو از خود نشان داد قابل ستایش است. در تمامی سالهای حبس، او هرگز نه مردد شد و نه لبخندی که بر لب داشت محو گردید.

680

شادی جمعی ما از دیدن فرناندو در کنار خانوادهاش، هموطنانش و رهبری انقلاب کوبا این امید را در ما تقویت میکند که از طریق همبستگی بینالمللی، به آزادی پیش از موعد تعیین شده در حکم غیرانسانی هراردو، رامون و آنتونیو امیدوار شویم.

بازگشت فرناندو به خاک کوبا همهٔ ما را به ادامهٔ مبارزه تا زمان بازگشت کامل یکیک این پنج زندانی کوبایی متعهد میکند.

 کمیتهٔ بینالمللی برای آزادی ۵ کوبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *