زمان انجام وظیفه

Print Friendly, PDF & Email

کشور ما لحظه‌ای نیز در پاسخ به درخواست نهادهای بین‌المللی جهت یاری‌رسانی در امر مبارزه با «ابولا» بیماری همه‌گیری که غرب آفریقا را مورد تهاجم قرار داده است، تردید نکرد.

کشور ما همواره و در مورد تمامی‌ انسان‌هایی که نیاز به کمک داشته‌اند، بدون قائل شدن هیچ‌گونه استثنایی چنین رویکردی را در پیش گرفته است. دولت پیش از این رهنمودهای ضروری و مناسب را جهت بسیج فوری و تقویت کادر پزشکی مستقر در غرب آفریقا ارائه داده بود. همچنین به درخواست سازمان ملل در این ارتباط پاسخی سریع داده شد. همان‌گونه که همواره به درخواست همکاری نهادها به فوریت واکنش نشان داده‌ایم.

هر فرد با وجدانی می‌داند که تصمیم‌گیری در مورد کادر حرفه‌ای متخصص در مواردی که انجام  مأموریت‌های محوله به این افراد با خطراتی همراه خواهد بود، متضمن مسئولیت سنگینی است. تصمیم‌گیری در مورد اعزام سربازان به میدان جنگ یا حتی احتمال کشته شدن افراد به‌خاطر انگیزهٔ سیاسی بجا مشکل‌تر می‌باشد. کاری که آنان همواره همانند یک وظیفه انجام داده‌اند.

عزیمت یک پزشک به هر گوشه‌ای از زمین برای نجات زندگی، حتی به بهای از دست دادن جان خویش، زیباترین نمونهٔ همبستگی است که انسان می‌تواند به نمایش بگذارد. به‌ویژه که پای هیچ انگیزهٔ مادی در میان نباشد. او به هر گوشهٔ زمین که می‌رود، از همبستگی و ایثار خانواده و عزیزان خود نیز بهره‌مند است. خلق ​کشوری که در پی سالیان دراز مبارزهٔ قهرمانانه مستحکم‌تر شده است، می‌تواند به‌خوبی آنچه را که من در اینجا بیان می‌کنم، درک کند.

ما متوجه هستیم که با انجام این وظیفه و با آماده‌باش کامل و بکارگیری تخصص‌ها، خلق‌مان و تمام خلق‌ها در حوزهٔ کارائیب و آمریکای لاتین را از طریق مبارزه با شیوع بیماری محافظت خواهیم کرد. زیرا که بیماری به‌گونهٔ اسف‌باری وارد شده و می‌تواند به ایالات متحده که دارای ارتباطات و مراودات گسترده‌ای با دنیای خارج است گسترش یابد. ما با کمال میل با متخصصان آمریکای شمالی در چارچوب به انجام رساندن این وظیفه همکاری خواهیم کرد. برای دستیابی به صلح، هدفی که می‌توان و باید به آن دست یافت، این همکاری‌ها ضروری است.

روز دوشنبه، ۲۰ اکتبر، در پی درخواست چندین کشور منطقه، نشستی در‌ هاوانا برگزار خواهد شد که در این نشست مقامات عالی‌رتبه این کشورها شرکت خواهند کرد. این کشورها بر لزوم اتخاذ تصمیمات مناسب در راستای متوقف کردن این بیماری همه‌گیر ومبارزه بی‌امان و مؤثر با آن تاکید ورزیده‌اند.

ما اهالی حوزهٔ کارائیب و آمریکای لاتین، همچنین پیام‌های ترغیب‌آمیز برای دیگر خلق‌های سراسر جهان خواهیم فرستاد و آنان را به مبارزه با این بیماری فراخواهیم خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *